Sosyal Medya

Rıza Çalımbay maçı değerlendirdi

Rıza Çalımbay, 1-1'lik eşitlikle sonuçlanan Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Çalımbay, "Beraberliğe üzüldük" dedi....

“İlk yarıdaki oyunumuz, galibiyeti hak eden bir oyun değildi. İkinci yarıda gerçekten çok çok iyi oynadık. Fenerbahçe’nin bize üstünlük sağladığı ala uzun toplardı. Kaleci Volkan bile uzun toplar attı. Bunları biliyorduk. Yediğimiz gol, en çok çalıştığımız şeylerden biriydi. Bu konuda ligin en iyi takımlarından bir tanesi Fenerbahçe. Her türlü tebdiri aldık ama iyi oynadığımız anlarda gol yedik. Bireysel bir hata, yapacak bir şey yok. 1-0’dan sonra yakaladığımız pozisyonları atsak belki rahatlıkla kazaancaktık. İkinci yarıdaki oyunla beraberliğe üzüldük. Yapacak bir şey yok. İlk yarı bize yakışan bir oyun oynamadık. Fenerbahçe’nin oyun şekli de bizi bozdu. İkinci yarıdaki değişikliklerin faydasını çok gördük.

Beraberlik alabilirsin bu futbolun doğasında var. Diğer iki beraberlikte geriden geldik. Bugün bitirebilirdik maçı. 2 maçta da son dakikalarda gol yedik ölü toptan. Çalıştığımız şeylerdi bunlar. Fenerbahçe takımı ölü topları çok çok iyi kullanyıor. Tedbirleri aldık ama bir hata yapılınca golü yedik. Yarıştan uzaklaşmak diye bir şey yok. Bir seri yakalamamız gerekiyor. Göztepe maçını mutlaka iyi sonuçlandırmalıyız. Basit hatalar yapmamak gerekiyor, ilk yarıdaki gibi başlamamak gerekiyor”

Benzer Haberler

BENZER HABERLER