Sosyal Medya

A Milli Basketbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası aday kadrosu açıklandı

A Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı...

31 Ağustos – 17 Eylül tarihleri arasında ülkemizin bir grup ve finallerine ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Erkek Milli Takımımızın Aday Kadrosu açıklandı.

Millilerimiz 17 Temmuz Pazartesi günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda toplanarak hazırlıklarına başlarken, A Erkek Milli Takım Aday Kadromuzun saat 10:30’da yapacağı antrenmanın yarım saati basına açık olarak gerçekleştirilecek.

17 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’da kampa girecek olan Ay Yıldızlılarımız, 23 Temmuz Pazar günü ise kondisyon çalışmaları için İtalya’ya gidecek. Bormio’da kuvvet ağırlıklı antrenmanlar yapacak olan milliler, burada ayrıca İsviçre ile de 3 Ağustos Perşembe günü ikili temas maçında karşılaşacak.

5 Ağustos Cumartesi günü yurda dönecek olan A Erkek Milli Takım Aday Kadromuz, 10 Ağustos Perşembe günü bir kez daha İtalya’ya gidecek ve ev sahibi İtalya’nın yanı sıra Finlandiya ve Nijerya’nın da yer alacağı hazırlık turnuvasına katılacak. İtalya’dan direkt olarak Çekya’ya geçecek olan millilerimiz, 16 Ağustos Çarşamba günü ev sahibi Çekya ile ikili temas mücadelesinde karşılaşacak. Aynı gece İstanbul’a dönecek olan Ay Yıldızlılarımız, 18 Ağustos Cuma günü İsrail’e gidecek ve burada özel turnuvaya katılacak.

A Milli Erkek Takımımız; 21 Ağustos Pazartesi günü yurda dönecek ve Avrupa Şampiyonası öncesi son hazırlık karşılaşmalarını İstanbul’da 24 Ağustos Perşembe günü Ukrayna ve 26 Ağustos Cumartesi günü Karadağ ile yapacak. Millilerimiz, katılacağı özel turnuvaların ardından Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İstanbul’da tamamlayacak.

İŞTE ADAY KADROMUZ:

Cedi Osman – Anadolu Efes
Doğuş Balbay – Anadolu Efes
Can Maxim Mutaf – Anadolu Efes
Furkan Korkmaz – Banvit
Tolga Geçim – Banvit
Erkan Veyseloğlu – Beşiktaş SJ
Sertaç Şanlı – Beşiktaş SJ
Kenan Sipahi – Beşiktaş SJ
Mehmet Yağmur – Darüşşafaka Doğuş
Furkan Aldemir – Darüşşafaka Doğuş
Okben Ulubay – Darüşşafaka Doğuş
Bobby Dixon – Fenerbahçe
Melih Mahmutoğlu – Fenerbahçe
Barış Hersek – Fenerbahçe
Berk Uğurlu – Fenerbahçe
Egehan Arna – Fenerbahçe
Sinan Güler – GalatasarayOdeabank
Göksenin Köksal – GalatasarayODeabank
Ege Arar – Galatasaray Odeabank
Metecan Birsen – İstanbul BBSK
Metin Türen – Yeşilgiresun Belediye
Emircan Koşut – Yeşilgiresun Belediye
Ersan İlyasova – Atlanta Hawks
Ömer Aşık – New Orleans Pelicasn
Ömer Faruk Yurtseven – North Carolina State
Semih Erden

Benzer Haberler

BENZER HABERLER