Sosyal Medya

Aidiyet ve sevgi eksikliği

Yazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un deplasmanda Göztepe'ye yenildiği karşılaşmayı değerlendirdi....

Trabzonspor tam da çekirge misali , bir sıçradı iki sıçradı .. Konyaspor ve Fenerbahçe maçlarından kötü oyuna rağmen çıkartılan 4 puanın ardından dün akşam hak edilmiş ancak geç gelen bir mağlubiyet.

Öncelikle yıllardır özlemini duyduğumuz “İzmir temsilcisi” hasretimizi gidererek Süper Lig’e yükselen Göztepe’ye bir “hoş geldin” diyelim ve haklı galibiyetinden ötürü tebrik edelim.

Dönelim sorunların teknik taktik hatalardan çok daha başka yerlerde olduğu Trabzonspor’a.

Ersun Yanal’ın maç sonunda bazı oyuncuların konsantrasyon kaybından yana dert yanmasından anladığımız şu ki, hoca da transferlerin neredeyse tamamının yılan hikayesine dönmüş olmasından rahatsız.

Yerine alternatif aranan oyuncuların bu gündemden dolayı konsantrasyon kaybı yaşamaya hakkı var mı ? Hayır. Ersun hocanın yılan hikayesine dönen transfer gündeminden bunalmaya hakkı var mı ? Var. Peki yılan hikayesine dönen transfer gündemi Ersun hocanın bu denli formsuzluğunu affettirir mi ? Asla.

Ersun hoca sadece bu sezon başı değil, Fenerbahçe’de görevine son verildiği günden beri tanınmaz halde. Belli ki o ayrılış süreci, Fenerbahçe başkanı tarafından hakkındaki ithamlar oldukça etkilemiş vaziyette kendisini. O ayrılık gününe kadar benim açımdan bu ligin 1 numaralı teknik adamıydı.

Ben Ersun hoca ile ilgili artık şu aşamada teknik taktik analize girmeyi çok da gerekli görmüyorum. Yaklaşık bir senedir “bu çocuğu kazan” dediğimiz Abdulkadir’i 3-2 mağlup iken son 5 dakikada oyuna sokuşu bile Ersun hocadaki problemin aslında çok başka noktada olduğunun göstergesi bence.

Ekonomik problemlerin tavan yaptığı, öz kaynakların giderek önem kazandığı şu dönemlerde Yusuf Yazıcı ile birlikte camianın üstüne en çok titrediği isim olan Abdulkadir Ömür’e karşı bu yaklaşım kabul edilebilir değil. Hele ki, Mehmet Ekici problemi olmasa belki 2. ligde kiralık bir takımda yok olup gidecekken şans eseri kazandığımız bir Yusuf Yazıcı örneği varken önümüzde, bence korkularımızda haksız sayılmayız.

Trabzonspor dün akşam travmatik bir mağlubiyet de alabilirdi ki kaptan Onur gemisini bir “utanç gecesi”nden kurtardı. Bu arada Onur’dan bahsetmişken, Onur’un performansı belki başkaları için bir utanca sebep olmuştur. Tabii utanacak yüzleri varsa .. Onur da belki şike konusundaki söylemlerini değiştirir ve çalışması gereken menajerlele çalışırsa hakettiği milli takım formasına kavuşur !

Son olarak şunu söyleyebilirim, Trabzonspor’un esas sorunu ne stoper, ne orta saha, ne Olcay-Yusuf kurgusunun bozulmuş olması, Trabzonspor’un esas sorunu sevgisizlik ve aidiyet duygusu eksikliği zannedersem. Nereden mi bu düşünceye kapıldım ? 2010-2011 yılında Trabzonspor üzerine yaptığı psikolojik savaşı ligin 3. haftasında tekrarlayan Aykut Kocaman’a cevap vermek Olcay Şahan’a kaldı ise, ona gelene kadar birçok insanda bir sevgi veya aidiyet problemi var demektir.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER

 • Ersun Yanal ve Kayıp Dört Puan

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Başakşehir ile 2-2 berabere kaldığı maçı ve Ersun Yanal'ın performansını yazdı ...

 • Gölgesinden korkanlar

  LYazarımız İlker Tosun, 2-2 beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe- Trabzonspor derbisini değerlendirdi...

 • Kazasız uyarı!

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Burak Yılmaz'ın golleriyle 2-1 kazandığı Konyaspor maçını değerlendirdi ...

 • Karadeniz’de kaynayan sular

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor arasında gerilen gündemi değerlendirdi ...