Sosyal Medya

”Alexis Sanchez’in gidişi, Robin van Persie’nin ayrılığı kadar acı vermeyecek.”

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Alexis Sanchez'i Robin van Persie'nin ayrılığıyla kıyasladı....

Aylardır Arsenal’den ayrılacağı konuşulan ve Manchester United’a transferi an meselesi olan Alexis Sanchez için Arsene Wenger’den ilginç bir açıklama geldi.

The Telegraph’ta yer alan habere göre, Sanchez’in takımdan ayrılacak olmasıyla ilgili konuşan Arsene Wenger, Şilili yıldızı Robin van Persie ile kıyasladı.

Alexis Sanchez’in ayrılığının sürpriz olmadığını belirten Wenger, ”Taraftarlarımız onun sözleşme yenilemeyeceğini biliyordu. Kısacası herkes bu durumu kabullendi. Artık yeni bir oyuncu kazanabiliriz. Birinin yerini her zaman diğeri doldurur” şeklinde konuştu.

Arsene Wenger, Alexis Sanchez’in Manchester United’a transferi öncesinde Şilili yıldızı eski bir öğrencisi olan Van Persie ile kıyasladı. Alexis’in Van Persie’nin ayrılığı kadar acı vermeyeceğini dile getiren Fransız teknik adam, ”Alexis Sanchez’in gidişi, Robin van Persie’nin ayrılığı kadar acı vermeyecek. Van Persie’yi Feyenoord’da ikinci takımda oynarken keşfedip kazandık. Onunla çok uzun süre çalıştık ve gidişi büyük bir kayıptı” dedi.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER