Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
 • Alternatif tıp yönetimi!

  Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, 20 Ekim akşamı oyuncularıyla ilgili memnuniyetsizliğini şöyle belirtmişti:

  “Kazanabileceğimiz bir deplasman maçını kaybettik. Daha iyi oynamalıyız. Sezon uzun ama her maç çok değerli… Sahada mücadele etmek ve kazanmak için savaşmak dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Bu prensibe uymayanlar olursa aramızda yer almayacaklar; aramızda olmamalarını sağlamak da benim isim! Daha iyi olmalıyız ve olacağız.”

  Tam 5 gün sonra evinde Turkish Airlines Euroleague’in en formda kadrosu CSKA ile karşılaşan Anadolu Efes, ilk kez savunmada bu kadar savaşan ve hücumda ne yaptığını bilen bir tavır ortaya koydu. Evet, Alper Yılmaz’ın yaptığı açıklama tarz olarak uzun zamandır bildiğimiz Anadolu Efes yöntemlerinden farklıydı. Eminim ki idari ve teknik ekip olarak takımı toparlamak olarak bilindik tedavilerden denediler. En sonunda çaresiz hissetmiş ki alternatif tıp “yönetimini” denedi. Teşhise göre tedavi uygun mu, bunu zaman gösterecek ama galibiyet olmasa da Anadolu Efes, sezon başından beri en iyi basketbolunu CSKA karşısında sergiledi.

  Özellikle 80-82’yi yakaladıkları pozisyondaki mücadele inanılmazdı. 03:35’de ise Heurtel ile 82-82 eşitliği buldular. Hemen ardından demir tam tavında dövülmesi gerekirken, Granger’in çalıp fastbreak’e giderken kolay turnikede yediği blok ve ardından kaçırılan iki turnike ile gelen galibiyet fırsatı tepildi.

  Bu maçta gösterilen mücadele, ilerisi için umut verirken, karar anlarında yapılan basit hatalar maalesef galibiyetin ıskalanmasına neden oldu. Oyuncular başlattıkları reaksiyonu devam ettirebilirler ve istikrarı yakalarlarsa mutlu bir sezon geçirebilirler. Ancak bir maç her şeyin değişkeni değildir. Bazı şeyler alışkanlık haline gelebilmesi için makul gelişme sürdürülmeli. Halen takımın beyni, oyun kurucu konusundaki zafiyetin çözülemediği kanaatindeyim. Oyun kurucu deyince de yanlış anlaşılmasın. T. Heurtel ve J.Granger ikilisinin tek başlarına bu rolü yapamayacakları aşikâr ve bu saatte takımı yönetecek seviyede bir kısayı monte etmek de kolay değil. Teknik yönetime katkı sağlayacak ilk pozisyon 4 numara olmalı. Zaten sorun da orada, zihinsel olarak takım oyunundan uzak bu pozisyon iştiraklerinin coach’a ve takıma gerekli desteği vermesi zor gözüküyor. Acaba coachable hatta sahadaki gizli coach olabilecek Pero Cameron kıvamında bir 4 numara bulabilme ihtimali var mı?

  Sanırım Perasovic ve Alper Yılmaz’ı en çok düşündüren de bu sorunsal olabilir…

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet