Sosyal Medya

Anadolu Efes kötü başladı

Turkish Airlines Euroleague 1. Hafta Maçı'nda Anadolu Efes ile Real Madrid, Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi....

Maçın başlangıcında pota altında Gustavo Ayon’u etkin bir biçimde kullanan Madrid, bu bölgeden skor üretimi sağlarken, Anadolu Efes Ledo ve McCollum ile hücumu yönlendirdi.

Periyodun ilk 5 dakikası 9-13 Real Madrid üstünlüğüyle geçildi. Topu hücumda iyi paylaşan Real Madrid, çeyreğin ikinci bölümünde oyuna giren Luka Doncic ile skorda üstünlüğünü korurken, Anadolu Efes organize olmakta zorlandı ve bireysel atışlara kalan hücumunda tıkanıklık yaşadı.

Çeyrek 19-28 Real Madrid üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci çeyreğe de Real Madrid hücumlarını kontrol ederek başlayan Doncic, ilk 5 dakikada 7 sayı bulma başarısı gösterdi ve takımını 23-39 öne geçirdi.

Buna karşın McCollum ve Dunston ikilisiyle toplamda 11 sayı bulan Anadolu Efes, farkı eritmeyi başarsa da soyunma odasına Real Madrid 36-45 önde giren taraf oldu.
Anadolu Efes üçüncü çeyreğe Stimac ve Dunston ikilisini aynı anda sahaya sürerek başladı.

Bununla birlikte hücum ribaundlarında etkin olan Anadolu Efes, savunmada ise istediği sertliği sağlayamadı ve Real Madrid, Doncic’in kenarda olduğu bu bölümde Felipe Reyes üzerinden 6 sayı buldu.

Çeyreğin bitiminde ise sahada Ricky Ledo fırtınası esti. Savunmada topladığı ribaundların yanına, çabuk hücum ederek Real Madrid’in savunma dengesini bozarak bulduğu sayıları da etkileyen Ledo sayesinde Anadolu Efes farkı 4 sayıya kadar indirdi ve skor 56-60’a geldi.

Efes’te Edo Muric 5. faulüne ulaşırken, çeyrek 56-62 Real Madrid üstünlüğüyle sonuçlandı. Efes son çeyrekte de rakibine karşı koyamazken sahadan 74-88  yenik ayrıldı.

Maç yazısı: basketdergisi.com

Benzer Haberler

BENZER HABERLER