Sosyal Medya

Antalyaspor takım otobüsü saldırıya uğradı

Akhisar deplasmanında son dakikada yediği golle 1-1 berabere kalan Antalyaspor kafilesi, Denizli'de taraftarların saldırısına uğradı....

Yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle zor günler geçiren ve Akhisar deplasmanına yalnızca 16 oyuncuyla giden Antalyaspor, 1-0 önde olduğu karşılaşmada maçın son dakikalarında yediği golle 3 puanı kaçırmıştı.

Maçın ardından otobüsle Antalya’ya dönen kafile, Denizli’de taraftarların taşlı saldırısına uğradı. Antalyaspor’un tek golünü kaydeden Emre Güral, Instagram’dan otobüsün kırılan camlarını takipçileriyle paylaştı ve ”Ölümden döndük’ mesajını yazdı.

Antalyaspor’dan açıklama

Antalyasporumuzun deplasmanda oynadığı Akhisar maçı sonrası, takımımızı Antalya’ya getiren kafile otobüsümüz, Denizli’de saldırıya uğramıştır.

Saat 20.45 sıralarında Denizli şehir merkezine giren kafile otobüsümüz, kırmızı ışıkta durduğu sırada sayıları belirlenemeyen saldırganlar tarafından sert cisimlerle saldırıya uğramıştır. Saldırı sonucunda kafile otobüsümüzün en arkadaki camıyla, arka bölümdeki sağ ve sol yanlardaki camlar kırılmıştır. Taşlar, futbolcularımızın oturduğu arka bölüme isabet etmesine rağmen büyük bir şans eseri yaralanan olmamıştır.

Kafile otobüsümüz yaklaşık 2 kilometre ileride güvenli bir yere geldikten sonra polisi aramıştır. Kafile otobüsümüzün bulunduğu yere gelen polis ekipleri, hasarı görüntüleyip, tutanak tutmuştur. Kafile otobüsümüz, polis ekipleri eşliğinde çıkış yaptı. Kulüp Genel Müdürümüz Adem Kart ile Profesyonel Takım Menajerimiz Cem Deda emniyet yetkilileriyle görüşerek arkadan gelen taraftar gruplarımız için de önlem alınmasını talep etmiştir.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER