Sosyal Medya

Anthony Joshua’dan tarihi nakavt!

Tarihin unutulmaz boks karşılaşmalarından biri haline gelen Anthony Joshua - Wladimir Klitschko kapışmasında İngiliz boksör rakibini 11. rauntta nakavt etti. ...

Wembley’de 90 bin kişinin önünde gözler Anthony Joshua – Anthony Joshua’dan kapışmasına kitlenmişti. IBF, WBA ve IBO kemerlerinin ortaya konduğu mücadele beklenildiği gibi nefesleri kesti.

41 yaşındaki Ukrayanlı rakibi karşısında 27 yaşındaki Joshua mücadeleye etkili girdi. Buna karşın Klitschko, sol direkleri ile Joshua’yı yokladı.

5. RAUNTTA NELER OLDU NELER

Maçın en kilit rauntlarından biri 5. raunttu. İlk 30 saniyede rakibine karşı üst üste yumruklar atan Joshua, Klitschko’yu yere indirdi ve hakem saymaya başladı. Ancak Klitschko ayağa kalkmayı başardı. İlk 30 saniyede büyük efor sarf eden Joshua, daha sonrasında ayakta duramayacak hale geldi. Aynı raunt içerisinde Ukraynalı boksör genç rakibini yere indirme noktasına geldiyse de nabzı oldukça yükselen Joshua, ayakta kalmayı bildi.

BU KEZ KLİTSCHKO İNDİRDİ

Dev kpışmanın bir başka kilit anı ise 6. rauntta yaşandı. Bu sefer Klitschko Joshua’yı yere serdi ve rakibini nakavt noktasına getirdi. Ancak Ukraynalı boksör karşısında İngiliz boksör ayağa kalkmayı başardı.

HER ŞEY 11. RAUNTTA OLDU

11. rauntta ise olanlar oldu. Aslında otoriteler 12 raunt sonunda puan hesaplamasına gidilse Wladimir Klitschko’nun karşılaşmayı kazanabileceğini düşünüyordu. Ancak Anthony Joshua buna izin vermedi. 11. rauntta enerjisini tekrar rtaya koyan genç boksör, rakibini önce iki kez yere serdi. Klitschko iki kez ayağa kalksa da Joshua, üst üste yumruklar vurmaya devam etti ve maçın hakemi araya girerek nakavt kararı verdi.

Joshua böylece 19. maçında 19. galibiyetini de nakavtla elde etmiş oldu ve IBF, WBA ve IBO kemerlerinin sahibi oldu.

İŞTE O NAKAVT ANI

 

Benzer Haberler

BENZER HABERLER