Sosyal Medya

Aykut Kocaman: Turu geçeceğemizden eminim

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Varda maçı sonrası mağlubiyete rağmen turu geçeceklerinden emin olduklarını söyledi...

UEFA Avrupa Ligi Play-Off ilk tur maçında deplasmanda Vardar ile karşılaşan Fenerbahçe sahadan 2-0’lık skorla mağlup oldu.

Mücadele sonrası açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, mağlubiyete rağmen Kadıköy’de oynanacak olan rövanş maçında turu geçeceklerinden emin olduklarını söyledi.

İşte tecrübeli teknik adamın açıklamaları;

“Turu zorlaştırarak İstanbul’a bıraktık. Buradan Trabzonspor maçı öncesi avantajlı dönmek rahatlatacaktı. Onlarca şut, orta denemesi; gol yok. Rakibin hiç pozisyonu yokken kendi kendimize attığımız goller var.

Zor olmakla beraber, turu geçeceğimize eminim. İlginç bir dönemden geçtiğimiz bir gerçek.

Bu kadar bireysel hata, Fenerbahçe standartındaki oyuncuların kolay yapacağı bir şey değil. Sezon boyunca 5-6 kere olabilecek bireysel hatanın 4’ünün bu dönemde olması, ilginç bir dönem olduğunu gösteriyor.

Vardar’ı tebrik ediyorum

Sonuç beklemediğimiz bir sonuçken, oyun da iç acıtıcı. Onlarca şut denemesi, orta denemesi, son paslar, vuruşlar… Gol yok. İlginç bir dönemden geçtiğimiz tartışılmaz. Bazı şeyleri düzelteceğiz ve seyircimizin gücüyle turu geçeceğiz. Vardar’ı skordan dolayı tebrik ediyorum.”

Benzer Haberler

BENZER HABERLER