Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
 • Bir de savunma yaparlarsa…

  Hafta içi CSKA karşısında kötü bir mağlubiyet alan Galatasaray Odeabank Pazar günü Bursa’da TOFAŞ karşısına çıktı. Basketbol adına bir çok güzelliğin ve heyecanın olduğu mücadeleyi maçın yıldızı Austin Daye’nin son saniye şutuyla kazandı.

  Gamaspor için yazdığım ilkyazım ‘VE OYUN BAŞLASINda “Her pozisyonda kaliteli oyunculara sahip kadronun şu anda gözüken en önemli sorunu takım savunma direncinin çok kötü durumda olması… Savunmada devrim olmazsa Galatasaray Odeabank, basketbol keyfi yüksek ama mağlubiyeti fazla sonuçlara imza atabilir.” Demiştim. Bu akşamki maç bu sözlerimi onaylar her şeyi göz önüne serdi.
  Savunma düzeyi All Star düzeyinde olan Galatasaray Odeabank kadro kalitesi ve hücumdaki üstün yüzdesiyle yakaladığı 21 sayı farkı koruyamadı. Son 6 saniyeye Meija’nın üçlüğüyle 80-80 berabere girilirken Sinan’ın dip çizgiden yaptığı penetre sonrası Daye’yi bulması ve onun da şutu sokmasıyla galip gelmeyi başardı.

  Sarı-kırmızılı ekibin savunma problemi yanında bir takımın olmazsa olmazı oyun kurucu pozisyonunda kaos var. Takımı yönetmeye aday BSL kadrosundaki Russ Smith ve Justin Dentmon’un zekâ ve olgunluk senkronu yeteneklerine uygun değil. Rasyonel kararlar alabilmekten uzaklar. Sadece hisleriyle oynuyorlar. Bu da bir takımda hiç istenmeyecek bir durum. Ergin Ataman bu sorunu hangi yöntemle aşacak bunu zaman içinde göreceğiz.

  Diğer sorun ise takım savunmasının ve sertliğinin her iki ligde de yer alan takımların en kötüleri arasında yer almaları. Bu oyun kurucu sorunundan daha zorlayıcı… Bunu aşabilmek için takımın farkındalığı konusunda işçiliğin artması gerekiyor.

  Takımın joker değeri Vladimir Micov’un formsuzluğu ise bence en ufak sorun zaman içerisinde ruhsal direncini korursa kendine gelecektir. Fiziksel olarak kendine gelse de bir miktar özgüvenini geri getirici bir mental desteğe ihtiyacı var gibi duruyor.

  Sonuç olarak gerçekten basketbol adına büyük keyif aldığım bir maç seyrettik. Galatasaray Odebank kaybedeceği bir maçı kazanarak hasarsız evine dönecek.

  TOFAŞ oldukça mütevazı ve akıllı bir kadro oluşturdu. Galatasaray Odeabank’ın sağanak yağmur gibi giren şutlarına rağmen düşmediler, direndiler. 21 sayıdan geriye 8 dakika içinde geldiler. Meija, Micic ve Roberts kadroya cuk oturmuş. Orhun Ene, bildiğim kadarıyla bir yabancı operasyonu daha yapacak. Basketbol felsefesi gayet yerinde olan bir takım, kadro verimi her geçen gün artacaktır. Zor bir fikstürle lige başladılar ama her geçen gün sabırla yükseleceklerdir. Zaten TOFAŞ sistem olarak sabrı uygun genlere sahip Orhun hoca ve teknik ekibi de gerekli yenileme için çalışmalarını sürdürüyorlardır.

  Spor Toto Basketbol Ligi de Turkish Airlines Euroleague de her maç keyifle seyredilecektir. Bu güzel sezonu kötü futbol maçları seyredip ıskalamayın…

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet