Sosyal Medya

CSKA Moskova 78-82 Olympiacos (İlk finalist Olympiacos)

Turkish Airlines Euroleague Final Four Yarı Final maçında CSKA Moskova ile Olympiacos Sinan Erdem’de karşı karşıya geldi....

Karşılaşmaya önde başlayan CSKA Moskova De Colo ve Jackson’dan sayılar bulurken, Olympiacos Mantzaris ile çizginin gerisinden 3 atış kaçırdı. Spanoulis’in hücumlarına liderlik ettiği Olympiacos 4. dakikada Papanikolaou ile gelen üçlükle 7-9 öne geçerken, TV molasına 9-9 eşitlikle girildi. Mola dönüşü Olympiacos’un faul hakkının dolmasını iyi kullana CSKA Moskova skor üretimini buradan sürdürürken, 11-0’lık seri yakaladı. İlk periyot CSKA Moskova’nın 18-12 üstünlüğüyle sonuçlandı.

Her iki takımın da hücumda tutuk başladığı 2. çeyrekte CSKA Moskova pota altından James Augustine ile sayılar buldu. Buna karşın Olympiacos, Mantzaris’ten gelen 4. Üçlük atışında bu sefer isabet bularak 3. dakikada skoru 22-20’ye getirdi. Bu dakikanın ardından 11-3’lük seri bulan CSKA farkı giderek açarken, Teodosic üst üste 3 adet 3’lük atarak takımına katkı sağladı. Dış atışlardan bulduğu bu katkıyla rahatlayan Rus temsilcisi soyunma odasına 40-33 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başlarında Olympiacos skoru tekrar dengeledi ancak hücıumda aksamayan CSKA ilk 5 dakikayı 51-44’lük üstünlükle geçti. Çeyrekte farkı çift hanelere kadar taşıyan CSKA’ya Olympiacos cephesinden Papanikolaou ve Mantzaris ile cevap geldi. Son 2 dakikaya 60-54’lük skorla girildi. Çeyreğin son saniyesinde yine Mantzaris’ten üçlük bulan Oly, son çeyreğe girilirken farkı 4’e indirmeyi başardı ve skor 64-60’a geldi.

Son çeyreğe Olympiacos, Agravanis’ten gelen serbest atışlarla başladı. Çeyrekte ilk 5 dakika 69-67 CSKA önderliğinde tamamlandı. 30 saniye sonra ise Spanoulis skoru eşitledi. Dengeli geçen bir bölümün ardından sahneye yine Spanoulis çıktı ve 1:53’te Olympiacos’u 1. periyodun ardından ilk kez öne geçirdi ve skor 73-74’e geldi. Karşılıklı basketlerin ardından bu sefer de sahneye Erick Green çıktı ve bitime 41.9 kala durumu 76-79’a getirdi. Alınan mola dönüşü CSKA, Teodosic ile çizgiye geldi ve 1/2 isabet buldu. Kalan sürede CSKA, Teodosic ile hücumdan yararlanamazken, hata yapmayan Olympiacos karşılaşmadan 78-82 galip ayrıldı ve Turkish Airlines Euroleague’de finale yükseldi.

(Maç yazısı: basketdergisi.com)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER