Sosyal Medya

Efes, Olympiakos’u devirdi

Turkish Airlines Euroleague 29. hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, Olympiakos’u Abdi İpekçi Arena’da ağırladı. ...

Maça iyi başlayan taraf Olympiakos olurken ilk 5 dakika Yunanistan temsilcisinin 2-10’luk üstünlüğüyle geçildi. Cedi Osman ve Jayson Granger ikilisiyle farkı kapatan Anadolu Efes, Derrick Brown’ın hücuma katkı sağlamaya başlamasıyla da çeyreğin bitiminde oyun üstünlüğünü sağladı ve skorda öne geçti. İlk çeyrek 22-15 Anadolu Efes lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe ilk çeyreğin sonundaki momentumla başlayan Anadolu Efes, maçta farkı 13’e kadar çıkarmayı başardı. Hücumda pota altını etkin bir şekilde kullanıp ribaundları da zorlayan temsilcimiz Brandon Paul’un kenara gelmesiyle Can Maxim Mutaf’tan istediği katkıyı alamadı ve fark giderek azaldı. Honeycutt’ın enerjisiyle kendine gelen Anadolu Efes soyunma odasına 43-36 ile gitti.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Anadolu Efes Brandon Paul’dan gelen sayılarla farkı tekrar çift hanelere getirdi Çeyrek genelinde Olympiakos farkı tek hanelere indirmeyi başarsa da, Anadolu Efes oyun üstünlüğünün rakibine geçmesine izin vermeyerek son periyoda 58-50’lik avantajla girdi.

Anadolu Efes final çeyreğine hücumda skor üretiminde zorlanarak başladı. Agravanis ve Papapetrou’dan 2 üçlük bulan Olympiakos 3. dakika geride bırakılırken skoru 60-58’e getirerek farkı 2’ye indirdi ve Velimir Perasovic molası geldi. Sıkıntıya giren Efes’te Brandon Paul tekrar sahneye çıktı ve mola dönüşü bulduğu 4 sayıyla farkı 6’ya çıkararak Olympiakos’a mola aldırdı. Skor kontrolünü elinde bulunduran Lacivert Beyazlılar Tyler Honeycutt’tan 2:09 kala gelen üçlükle daha da rahatladı ve skor 75-67’ye geldi.

Maçın kalan kısmında hata yapmayan Anadolu Efes maçtan 77-69 galip ayrılarak Turkish Airlines Euroleague’deki 17. zaferini elde etti. Olympiakos ise bu sezon sahadan 10. kez mağlup ayrıldı.

(basketdergisi)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER