Sosyal Medya

Eljif Elmas: “Manchester City yerine Fenerbahçe’yi tercih ettim”

Fenerbahçe'nin genç yıldızı Eljif Elmas, transfer sürecini ve Fenerbahçe günleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu....

Fenerbahçe ile ilk resmi maçına çıkmak için şans bekleyen Eljif Elmas, en iyi pozisyonundan kendisini isteyen takımlara kadar, birçok konuda konuştu.

Fanatik’e konuşan Elmas, “Öncelikle, Rabotnicki’ye çok teşekkür ederim. Bana güvendiler ve büyük bir şans tanıdılar. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettim.”

“Beni isteyen çok takım vardı. O günler geçmişte kaldı ve ben geçmişi konuşmayı sevmiyorum. İyi ki Fenerbahçe’yi seçmişim. Çünkü çok mutluyum.”

“Mücadeleyi çok seviyorum. Driplingi seviyorum. İki ayağımı da kullanabiliyorum. Futbol tabiriyle 10 numarayım. En iyi olduğum ikinci bölge de sol kanat.” dedi.

Eljif Elmas, kendisini isteyen takımların arasında Manchester City’nin olup olmadığı sorusuna ise, “Evet” yanıtını verdi.
Genç yıldız, Fatih Terim’in kendisini Milli Takım’a isteyip istemediği sorusuna:

“Evet, o dönem görüşmeler oldu. Teklifler geldi. Bu konuda herşeyle babam ilgilendi. Ve sonunda bir tercih yaptım.” cevabını verdi.

Eljif Elmas, Türkiye’de dikkatini en çok çeken performansın, Cenk Tosun’a ait olduğunu söylerken, Robin van Persie’nin takımdan ayrılmasına, kendisinden 6 ayda çok şey öğrendiği için üzüldüğünü belirtti.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER