Sosyal Medya

Erman Toroğlu: Defolup gidin

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Türkiye - İzlanda maçını değerlendirdi...

İşte Erman Toroğlu’nun açıklamaları:

“Dünya Kupası’na gitsek finali alsak ben isyan edeceğim. Bir şeyleri doğru yapmamız lazım. Böyle gidemeyiz. Böyle gitmeye devam edersek bir yere varamayız. Bunu yapan kim futbol federasyonu başkanı, futbol federasyonu yönetim kurulu. Bu kadar basit. Ben karar vermiyorum onlar veriyor. Böyle bir olay yapılır mı ya. Hocam şu maç bitsin roman yazılır. İnşallah yazmam. Gönlüm yazmamaktan yana. Ama bu maç böyle biterse baya bir roman yazacağım size ben. Kusura bakmayın. Roman da da baya değişik isimler olacak.

Lucescu oğlunu getirtmek için futbol federasyonunu çıldırtmış. Federasyon da oğlunu istememiş. İnşallah çeviririz maçı. Ben kadroyu gördüm bu kadro çok tuhaf. Futbolda can çıkmadan bir şey diyemezsiniz.

Teknik direktör olsam Arda’nın basın toplantısını akşam izlerim suratına bakarım gözlerine bu adamdan fayda gelmez derim. Arda’nın konuşmasını seyrettim suratına baktım, gözlerine baktım o adamın oynanaması lazım. Oynarsa fayda sağlamaz. Ben oynarsam fayda sağlamam diyor o gözler.

Arda 100. maçı için Eskişehir’de maçtan çıkıyor yuhalanıyor. Oyundan çıkarken o kadar uyanık ki , yuhalanacağını anlıyor hemen çıkmak için kenara geliyor. Bütün bunların müsebbi futbol federasyonudur. Hiç birini tanımam. Hayırlı bir iş olacaksa, futbol federasyonu, Lucescu ve Arda’yı da alıp istifa etsinler. Hepsi gitsinler ya.

Bu maç için söylemiyorum. Hocam federasyonun neresini tutsan felaket. Tahkim felaket, disiplin felaket, takım felaket. Teknik direktör seçiyorsun Arda’yı yalıyor. Al başına çal. Türk milletiyle bu kadar oynamayın. İşin içine siyaset sokmayın. Siyaseti sokup kullanıyorlar. Siyaseti sokmayın. Siyaseti soktular bu işe. Yoksunuz, defolup gidin.

Fatih Terim konuşsun. Bir birinizi mi hallediyosunuz kumar masasında. Ertesi gün antrenmana neden çıkamıyor oyuncular. Konuşsun ya. İddia. Söylesinler desinler değil. O kavgalar niye oldu. Fatih’in çok yakını. Konuşun da Türk milleti alayınızdan kurtulsun.

Pişmiş kelle gibi gülüyor adam, dalga geçiyor. Yüzsüz. Haklı tabii. 3-0 önemli değil. Bu kadar aciz olur mu milli takım ya.”

Benzer Haberler

BENZER HABERLER