Sosyal Medya

Ersun Yanal ve Kayıp Dört Puan

Yazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Başakşehir ile 2-2 berabere kaldığı maçı ve Ersun Yanal'ın performansını yazdı ...

Yazıya şu ön kabul ile başlasak zannedersem hata etmiş olmayız, Başakşehir futbol takımı artık bu ligde büyük takımların ellerine fikstürü aldıkları vakit deplasmanda 1 puan yazdıkları bir takım.

Geride kalan ilk 5 hafta itibari ile Fenerbahçe ve Başakşehir deplasmanlarından yenilgisiz dönmüş olmak kulağa hoş geliyor olsa da maçların gidişatına bakıldığı zaman aslında hiç de hoş değil. Fenerbahçe maçını Ersun Yanal’ın hamlesizlikleri ve yanlış hamleleri sonucunda kazanamamanın ateşi daha sönmemişken Başakşehir maçında Ersun hoca bu ateşe benzin döktü.

Bardağın dolu tarafına bakmak gerekirse, teknik direktörünün fahiş hatalarına rağmen ligin en zor 4 deplasmanından 2’si sayılacak 2 maçtan yenilgisiz dönebiliyorsa Trabzonspor, bu takımın potansiyeli adına gayet umut verici bir durumdur. Ancak şunu gönül rahatlığıyla dile getirebilirim ki Trabzonspor, Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarından Ersun hocaya RAĞMEN beraberlik çıkarabilmiş ve Ersun hoca YÜZÜNDEN galibiyet alamamıştır.

Trabzonspor camiasında Trabzon’lu olmayanların veya kendileri gibi Trabzon’lu olmayanların kazanacağı başarılar hep korkutmuştur camianın bir kısmını. Bu sebeple ilk görev döneminde sabotaja dahi maruz kalmıştı Ersun hoca. Böyle giderse bu görev sürecinde böyle bir şeye dahi gerek kalmayacak ve Ersun hoca kendi kendini bitirecek. Acilen 2010-2011 yılının temelini atan o cesur ve devrimci Ersun Yanal’ın geri dönmesini bekliyoruz. Ersun hocanın geçmişini bilmesek ne bu kadar kızgın ne de bu kadar şaşkın oluruz.

Gelelim Başakşehir stadında yaşanan forma rezaletine. 7 yaşında bir çocuğun üzerinden tuttuğu takımınformasını zorla çıkartmak sebebi onun can güvenliği olsa bile korkunç travmatik bir durumdur. Güvenlik görevlilerinin görevi 7 yaşındaki çocukların üzerinden formalarını çıkartmak değil, 7 yaşındaki çocuğa bile forması yüzünden saldırabilecek yaratıkları etkisiz hale getirmektir. Olayla ilgili Başakşehir kulübü “biz böyle bir kulüp değiliz” açıklaması yaptı. Başakşehir kulübü şunu bilmelidir ki o çocuğun üzerinden
formasını zorla çıkartan güvenlik görevlisi ve telsizle ona o emri veren kişilerin kimlikleri ifşa edilmediği her saniye bu leke sizindir ve siz “böyle bir kulüp”sünüz demektir.

Bir son söz de Başakşehir futbol kulübünün sosyal medya hesabını yöneten ekiple ilgili olsun. Sosyal medyayı mizahi sataşmalar için kullanmak ayrı şey, saygısızlık ayrı şeydir. Futbol sahasında kazanılan sempatiyi sanal alemde kaybetmek pek akıllıca değil. Neden mi akıllıca değil ? Misal ben bir Trabzonspor’lu olarak Başakşehir Sevilla maçında Başakşehir tribünündeyim. Artık benzeri bir davranışı tekrarlama düşüncem yok.

Trabzonspor resmi hesabı tarafından direkt muhattap alınmış olmak da birkaç yıllık futbol tarihinizin zannedersem en büyük başarısı olmuştur. Gelen cevabı çerçeveletip varsa bir müzeniz başköşesine koyabilirsiniz.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER