Sosyal Medya

Fatih Terim için ‘resmi teklif’ iddiası!

İsmi son günlerde yoğun şekilde Galatasaray ile anılan Fatih Terim için iki önemli gelişme yaşandı. Bosna Hersek Futbol Federasyonu Başkanı Hodzic, yarın Terim ile resmi görüşme yapacaklarını açıklarken; Avustralya'nın da teklif hazırlığında ...

Bosna Hersek Futbol Federasyonu yetkilileri, deneyimli teknik adam Fatih Terim ile yarın İstanbul’da görüşeceklerini açıkladı.

Sözleşmesi sona eren Mehmed Bazdarevic ile yollarını ayıran ve yeni teknik adam arayışındaki Bosna Hersek, Fatih Terim’e teklif götürmeyi planlıyor.
Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Bosna Hersekli eski futbolcu Tarık Hodzic’in aracılığıyla ayarlanan görüşmede, Bosna Hersek Futbol Federasyonu heyetindeki Zvjezdan Misimovic ve Sead Kajtaz da yer alacak.

“HER ŞEY YARIN ÖĞLEDEN SONRA BELLİ OLACAK”

Hodzic, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Terim’e milli takımın isteğini ilettiğini ve görüşme gerçekleştirmeleri gerektiğini söylediğini aktararak, Terim’in Bosna Hersek Milli Takımı için çalışmasının ihtimal dahilinde olduğunu bildirdi.
İstanbul’a giderek Terim ile konuşacaklarını ve durumun ne olduğunu göreceklerini kaydeden Hodzic, “Federasyon, Fatih Terim gibi uluslararası çaptaki bir teknik direktörün finansal olarak ödemesini yapamaz ama tecrübeli çalıştırıcının görevi kabul etmesine neden olacak kaliteli bir takımımız var. Her şey yarın öğleden sonra gerçekleştirilecek görüşmeden sonra belli olacak.” diye konuştu.

Hodzic, milli takımın Terim ile “harika” başarılar elde edebileceğini vurgulayarak, “Terim, bilgi, karizma ve otoriteye sahip. Bu özellikler de milli takım için hayati şeyler. Onun teklifi kabul etmesi, milli takım için harika bir şey olur.” ifadelerini kullandı.
Bosna Hersek, daha önce bir dönem Kayserispor’u da çalıştıran Hırvat teknik adam Robert Prosinecki’ye de teklif götürmüştü.
Bosna Hersek, 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılamamasının ardından Bazdarevic ile yollarını ayırmıştı.

AVUSTRALYA İDDİASI

Fatih Terim için bir iddia da 2018 Dünya Kupası’na katılmayı garantileyen Avustralya’dan geldi. Ada ülkesinin, Terim’e teklif yapacağı ileri sürüldü.

Play-off sonucu Dünya Kupası’na gitme hakkı kazanan Avustralya, geçen günlerde Ange Postecoglou ile yollarını ayırmıştı.

Avustralya Futbol Federasyonu’nun takımın başına boşta olan isimlerden birisini getirmek istediği ve Terim’in de bu adaylar içinde olduğu belirtildi.
Fatih Terim, Avustralya ile anlaşırsa 2018 Dünya Kupası’nda görev yapacak.

(Habertürk)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER