Sosyal Medya

Fenerbahçe uzatmada yıkıldı

Turkish Airlines EuroLeague'de temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, sahasında konuk ettiği Yunanistan temsilcisi Olympiacos'a 83-90 mağlup oldu. Bu sonuçla temsilcimiz 15 maç sonra iç sahada kaybetmiş oldu. ...

Turkish Airlines Euroleague 7. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Doğuş, Ülker Sports Arena’da Olympiacos’u ağırladı.

Maçın ilk bölümünde dışarıdan doğru atışları bulan Fenerbahçe, top kayıpları yapıp, Printezis’in pota altı etkinliğini engelleyemeyince, ilk 5 dakikayı 10-5 önde tamamlasa da, TV molasına girilirken skorun 12-12 eşitlikle girildi. Molanın ardından skorda öne geçmeyi başaran Olympiacos, çeyreği 17-18 üstün kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Fenerbahçe, ilk 2 dakikada 7-0’lık seri yakalayarak skorda durumu 24-18’e getirdi. Çeyrek boyunca ritmi elinde bulunduran Fenerbahçe, son 2 dakikada da 9-0’lık seri ile farkı çift hanelere çıkardı ve devrede soyunma odasına 40-30 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrek ise Olympiacos adına Brian Roberts’ın sahne aldığı bölüm oldu. Fenerbahçe hücumda organize olmakta zorlanıp sayı üretemezken, savunmada da Roberts’ın üçlüklerine dur diyemediği gibi rakibin pota altında da kontrol edemedi. Roberts bu çeyrekte 4 üçlük bularak 12 sayı kaydederken, son çeyreğe Olympiacos 53-57 önde girdi.

Son çeyreğe savunma dozajını yükselterek başlayan Olympiacos, Fenerbahçe’nin basit atışlardan yararlanamamasıyla farkı daha da açarak ilk 5 dakikayı 60-67 önde geçti. Sarı Lacivertliler hücumda kritik atışlardan yararlanamazken, Olympiacos farkı çift hanelere çıkardı ve son 3 dakikaya 60-71 önde girdi. Açılan farktan Wanamaker ve Nunnally’den gelen üçlüklerle geri dönmeyi başaran Fenerbahçe, son 23 saniye kalan Datome’nin serbest atış çizgisinden kaydettiği sayılarla skoru 73-75’e getirmeyi başardı. Kenardan topu oyuna sokan Olympiacos top kaybı yaparken, Fenerbahçe sonraki hücumda Vesely ile çizgiye gelerek skoru 75-75’e getirdi. Olympiacos son 8 saniyede Roberts’ın atışından yararlanamazken maç bu skorla uzatma periyoduna taşındı.

Uzatmalarda Fenerbahçe hücumda sıkıntı yaşamaya devam ederken, savunmada Olympiacos’un ikili oyunlarına hiçbir karşılık veremedi. 1:51 kala gelen Fenerbahçe molasına Oly, 79-85 önde girdi. Üstünlüğünü uzatmalar boyunca sürdüren Olympiacos maçtan 83-90’lık skorla galip ayrılan taraf oldu (Basket Dergisi)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER