Sosyal Medya

Fenerbahçe’de NBA kıskacı

Müthiş bir sezon geçirerek, hem Avrupa’nın hem de Türkiye’nin zirvesinde yer alan Fenerbahçe, basketbolda yıllardır süren başarısını devam ettirmek için kolları sıvadı. ...

Doğuş Grubu’nun sponsorluğuyla birlikte transfer çalışmalarında eli güçlenen sarı lacivertli ekip, kadrosundaki yıldızlardan gelecek haberlere odaklandı.

Milliyet Gazetesi’den Ümit Avcı’nın haberine göre özellikle, NBA haklarını elinde bulunduran ve her fırsatta Sırp oyuncuyu kadrolarına katmayı planladıklarını açıklayan SacramentoBogdanovic görüşmesinin sonucunu merak eden sarı-lacivertli kulüp, yıldız isminin kararına göre transferdeki yol haritasını belirleyecek. Daha önce anlaşmaya varılan Brad Wanamaker’ın da tercihini NBA’den yana kullanmak istemesi ve Avrupa’ya veda etmeye hazırlanması, Fenerbahçe’yi yeni arayışlara itiyor. Yine NBA radarında bulunan CSKA Moskova’nın Sırp yıldızı Milos Teodosiç de listede bulunsa da, Rus ekibinin yıllık 8 milyon dolarlık teklifi bu transferi de zora sokuyor.

Uzun oyuncu konusunda da arayışta olan Fenerbahçe, Pero Antic ile yolları ayırması durumunda Nicola Melli veya Joffrey Lauvergne ile anlaşmayı planlıyor. NBA’deki kariyerini sonlandırmayı planlayan Fransız yıldız ile temasa geçildiği belirtilirken, gelecek hafta transferler için somut adımlar atılması bekleniyor.

Kontratlarında NBA çıkış hakları bulunsa da, Jan Vesely ile Ekpe Udoh’un, Avrupa’da kalmaya sıcak baktıkları ve takımdan ayrılmalarının zor olduğu belirtilse de, özellikle Vesely için gelecek tekliflerin yükselme olasılığı Fenerbahçe’de tedirginlik yaratıyor.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER