Sosyal Medya

Fikret Orman’dan Mahmut Uslu tepkisi

Derbideki hakem yönetimini ve Fenerbahçeli Mahmut Uslu'nun açıklamalarını eleştiren Fikret Orman, "Türk futbolunu bu mu ileri götürecek? 70 yaşında yönetici ailevi konulara girer mi?" dedi....

 

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Temsa’yla yapılan sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe asbaşkanı Mahmut Uslu’nun derbi sonrası Caner Erkin’le ilgili yaptığı açıklamaları isim vermeden eleştiren Orman, Fenerbhaçe’ye mağlup olmalarının faturasının sadece Ali Palabıyık’a kesilemeyeceğini ancak yan hakem Cem Satman’ın Karabükspor maçında da ciddi şekilde hatalı kararlar verdiğini ve Satman’ı bundan sonra takip edeceklerini söyledi.

Fikret Orman’ın açıklamaları şu şekilde:

Anlaşmamızı yenilediğimiz için çok mutluyum. Biliyorsunuz, Şampiyonlar Ligi’nde ve Türkiye’de sürekli seyahat halindeyiz. Bizi her yerde otobüsleriyle karşılıyorlar. Bu bizim itibarımız için çok önemli ve çok doğru bir strateji… Bize güvendikleri için onlara teşekkür ediyorum. İnşallah bir gün de bizi Şampiyonlar Ligi finaline götürürler.

“Beni en çok üzen yapılan muameledir”

Derbiden sonra oyuncularla çok fazla bir görüşme yapmadım. Sadece “Yorgunmusunuz, iyi misiniz?” dedim. Hocayla konuştum çünkü Şenol hocayla bizim diyaloğumuz ayrı bir seviyededir. Bizim açımızdan hayat devam ediyor. Bizi derbide en çok üzen maçı kaybetmemizden çok, oradaki ortam ve şahsım, yöneticilerim, hocam ve oyuncularıma yapılan muameledir. Beşiktaş, Fenerbahçe’yle 100 senedir maç yapıyor. Allah nasip ederse daha da fazla yapacak. Her maçı kazanacağız diye bir şey de yok. Ben o gözle bakıyorum.

“Şampiyonlar Ligi çok farklı”

Ortada maç yapmaya gelen, inanlara bir oyun sunmaya gelen ve oyun kuralları içerisinde hareket etmeye gayretli olan bir maç vardı dün. Kurallar dışına çıkabilecek hiçbir şey yoktu. Kazanan da kaybeden de keyifli bir akşam geçirdiler. Şampiyonlar Ligi gibi marka değeri yüksek olan organizasyonlarda bunun tersinin olması imkansız zaten. Kurallar, çizgiler çok kesin ve nettir.

“Fenerbahçeliler de memnun değil”

Haftasonuna döndüğümüzde ise tam da bunun zıttı bir ortam vardı. Ortamı germek, bölmek, nefret empoze etmek vardı. Bunu hep beraber gördük. Ne Beşiktaşlılar ne sporseverler ve eminimki ne de Fenerbahçeliler memnun olmadı o akşamdan…

“Keita Türkiye’de o para eder mi?”

Dünkü maça bakalım, Keita diye bir oyuncu var. Gelecek sezon için 80 milyon euroya satıldı. Bir diğer oyuncu 40 milyon euroya satılabilir. Bu oyuncular Türkiye’de oynasa bu paraları ederler mi? Etmezler. Çünkü marka değerin düşük… Aynı Keita Türkiye’de oynasa 15-16 milyon euro eder.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER