Sosyal Medya

Galatasaray’da potada küçülmeye gidiyor! Peki gelecek sezon ne olacak?

Dursun Özbek'in bugün CNN Türk'te basketbolda küçülmeye gideceklerini açıklamasının ardından sarı-kırmızılıların gelecek sezonla ilgili planları merak konusu ...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, CNN Türk yayınında gelecek sezon basketbolda küçülmeye gideceklerini açıkladı. Bu durum da sarı-kırmızılılarda özellikle yeni salon projesi de varken gelecek sezon nasıl bir yapılanmaya gidileceği sorusunu da beraberinde getirdi. Konuyla ilgili olarak Basketdergisi’nde bir inceleme yazısı yayınlandı. İşte o yazıda belirtilen Galatasaray’ın gelecek sezon potadaki düşüncesi:

“Galatasaray, Türk Telekom Arena’nın yanında yapılacak spor salonunun tüm izinleri aldı ve sıra kazma vurmaya gelmişti. Ancak Dursun Özbek’in bu küçülme açıklaması salonla ilgili hamlenin ardından yaratılan olumlu hava camiada dağılacak.

Dursun Özbek yönetiminin planı ise kadın takımındaki sistemi erkek takımına da uyarlamak. Marina Maljkovic’in sisteminde düşük bütçeyle yakalanan hava yönetimin yüzünü güldürmüştü. Yönetim, gelecek sezon da erkek takımında bu modelle yola devam edecek.

Sarı-Kırmızılılar’da yanıtı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Ergin Ataman’ın geleceği. Tecrübeli koç, son dönemde yaşanan tartışma ortamından son derece rahatsız oldu. Yönetimin de adım adım tırmanan bu krize set çekememesi Galatasaray ile sayısız başarı kazanan Ergin Ataman’ı zor durumda bıraktı.

Yönetim gelecek sezonla ilgili en önemli vereceği karar Ergin Ataman ile ilgili olacak.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın başında gelecek sezon da Marina Maljkovic yer alacak. “

Benzer Haberler

BENZER HABERLER