Sosyal Medya

Galatasaray’da yeni yönetime mali şok!

Galatasaray'da dün gerçekleştirilen seçimi Dursun Özbek'in aldığı 1.623 oya karşın 1.703 oyla kazanan Mustafa Cengiz ve yönetimini 'mali sorunlar' karşıladı....

ÖZEL

Sarı-kırmızılı kulüpte yarın yapılması planlanan ödemeler vardı. Dursun Özbek, 5 milyon Dolar kredi çekerek parayı bloke etmiş ve seçilmesi halinde ödemek üzere planlamıştı. Aynı şekilde kulüp çalışanlarının bekleyen ödemeleri için de hedeflenen tarih Salı günüydü. Camiada herkesin cevabını merakla beklediği soru: “Şimdi ne olacak?”

Özbek yönetiminin kazanmaya kesin gözüyle baktığı ve planlarını buna göre düzenlediği seçimi kazanan Mustafa Cengiz ve yönetimi, ilk günden büyük bir sınavla karşı karşıya kalacak.

Camiadaki mali sorunların yarattığı en büyük korku ise UEFA ile ilgili… Finansal konulardaki katı tutumuyla bilinen UEFA’nın şartlarına göre Galatasaray’ın transfer yapması için SSK ve vergi borcu bulunmaması gerekiyor. Sarı-kırmızılı kulübün şu an 18 milyon Lira SSK ve vergi borcu var. Galatasaray, bu borcun ödenmemesi halinde transfer yapamayacak.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER