Sosyal Medya

Gölgesinden korkanlar

Yazarımız İlker Tosun, 2-2 beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe- Trabzonspor derbisini değerlendirdi...

Derbilerin şanındandır, deplasmandan beraberlikle dahi döndüysen gecenin galibi sensindir. Peki
gerçekten dün gecenin galibi Trabzonspor muydu, yada var mıydı gecenin bir galibi ?

Benim açımdan galibi olmayan gecenin baş kaybedenleri Ersun Yanal ve Aykut Kocaman’dır. Yaptıkları ve yapmadıkları ile maçı birbirine ikram yarışına giren iki teknik adam da korkaklıklarıyla taraftarlarını çileden çıkarttı.

Ersun Yanal’ın Bongonda’yı yedek başlatıp oyuna geç alışı, Yusuf Yazıcı’yı oyundan çıkarışı, Rodallega yerine Ndoye tercihi toptan yanlıştı. Aykut Kocaman’ın da Giuliano’yu yedek başlatması, gole ihtiyacı olduğu dakikalarda da 4-6- 0’a dönmesi ise onun adına önemli hatalardı.

Dönelim Trabzonspor özelimize

Ersun Yanal bu ülkede Milli Takımda ve ligin 2 büyük takımında teknik adamlık yapmış birisi ise, bunun sebebi onu var eden cesur futbol anlayışıdır. Ancak Trabzonspor’daki son görev döneminde bambaşka birini izliyoruz sanki. Korkak futbol oynatan, oyuncu tercihlerinde futbolun doğruları yerine kişisel akıntılarıyla hareket eden, oyuna müdahaleleriyle maç kurtaramayan aksine maç veren bir teknik adam haline geldi.

Dün Trabzonspor’un eline 20 yıllık tarihi değiştirme, Ersun Yanal’ın eline de bu tarihin mimarı olma fırsatı geçti ancak hoca bu fırsatı elinin tersi ile itti. Rodallega varken Ndoye gibi ayakta duramayan önüne atılan topa koşamayan bir adam üzerinde niye bu kadar ısrar ettiği, Bongonda ve Castillo tipi rakip defansa tehdit unsuru olan oyuncuları oynatmamak ve oyundan almak konusunda niye bu kadar bonkör olduğunu anlamak çok güç. Dün akşam 2-1 öne geçer geçmez yapacağı bir Bongonda hamlesi ile rakibin fişini çekecek fırsatı ikinci defa eline geçiren hoca, küçük takım hocası refleksi ile oyuna hücumcu sokmak için gol yemeyi bekledi ve golü yediğinde artık çok geç kalmıştı. Maçı tamamen de kaybedebilirdi ancak şans son dakikalarda yanındaydı.

Aslında iyimser bir Trabzonspor’lunun lig başlamadan önce ilk 2 hafta için kağıt üzerinde planladığı puan 4’tü. Ve Trabzonspor bu 4 puanı aldı. Peki sorun ne ? Sorun şu ; Trabzonspor oyun olarak geçen sene bir periyot yakaladığı kaliteye bile yaklaşmış durumda değil. Burak Yılmaz farkıyla alınmış bir 4 puan ve tek adamın varlığına bağlı bir takım var ortada. Sorun tam da burada zaten.

Özetle Ersun hoca şunu bilmelidir ki, herkesin mutluluk tanımı farklıdır tabii ancak biz Trabzonspor’lular için mutluluk sahada “dik oyna”yan bir Trabzonspor’dur.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER