Yasmani ve Yasemin ödüllere aday

Avrupa Atletizm Birliği (EA), Yasmani Copello ve Yasemin Can'ı yılın en iyi atletlerine verilen ödüllere aday gösterdi.

Yasmani ve Yasemin ödüllere aday
EA'nın her yıl sezon sonunda düzenlediği "Avrupa'da Yılın Atleti" ödülü için erkekler ve kadınlarda onar aday belirlendi.

Adaylar arasında erkekler 400 metre engelli Avrupa şampiyonu ve olimpiyat üçüncüsü Yasmani Copello da yer aldı.

Yasmani Copello, Avrupa'da yılın erkek atleti olmak için için Mo Farah (Büyük Britanya), Renaud Lavillenie (Fransa), Thomas Röhler (Almanya), Christoph Harting (Almanya), Kevin Mayer (Fransa), Orlando Ortega (İspanya), Pawel Fajdek (Polonya), Gianmarco Tamberi (İtalya), Matej Toth (Slovakya) ile yarışacak.

Kadınlarda on ikişer adayın belirlendiği "Yükselen Yıldızlar" kategorisinde ise milli sporcu Yasemin Can büyük ödül için yarışacak.

Kadınlar 5000 ve 10000 metrede Avrupa şampiyonu olan, 23 yaş altı Avrupa rekoru kıran, olimpiyatlarda altıncılık ve yedincilik dereceleri bulunan Yasemin'in, Belçikalı heptatlet Nafissatou Thiam ve ciritte olimpiyat şampiyonu Hırvat Sara Kolak ile çekişmesi bekleniyor.

Atletizmseverler, EA'nın sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter'daki hesaplarından destekledikleri sporculara 5 Ekim'e kadar oy verebilecek. Liste, halkın yanı sıra basın mensupları, EA üyesi ulusal federasyonlar ve EA'nın görevlendirdiği jürinin oylarıyla üçer sporcuya indirilecek. Daha sonra seçici kurul, ödülün sahibini belirleyecek.

"Golden Tracks" olarak bilinen ödül töreni, 15 Ekim'de Portekiz'in Funchal kentinde yapılacak.
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Bitnel'e takipsizlik kararı

Bitnel'e takipsizlik kararı

Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılan hakem Deniz Ateş Bitnel hakkında savcılık, "Hakemin suç teşkil eden kasıtlı bir davranışının olmadığını" belirterek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Beşiktaş derbisi ve Bruma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.

"Dorsey'yi evinde hissetireceğiz"

BSL ekiplerinden BEST Balıkesir'de Genel Menajer Cengiz Karadağ kadrolarına kattıkları Joey Dorsey ile ilgili sitemize açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in canı sıkkın

Riekerink'in canı sıkkın

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in hakkında çıkan 'takımdan gönderiliyor' haberleri nedeniyle canı sıkkın...

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak komisyon iddialarını yalanladı.