Sıfırdan Zafere

Van'ın Erciş ilçesinde beden eğitimi öğretmenliği yapan muay thai antrenörü Sinan Ağlar'ın, bir çift eldivenle başlayarak çalıştırdığı sporcular, dünya şampiyonlukları elde etti.

Sıfırdan Zafere
Milli antrenör Sinan Ağlar, Sevim Kürüm Anadolu Lisesinde beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyledi.

Erciş ilçesine isteyerek geldiğini ve buradaki asıl amacının depremde zarar gören çocukları rehabilite etmek olduğunu anlatan Ağlar, "İlk amacım şampiyon sporcular çıkarmak değildi. Çocukları alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora yöneldim." dedi.

BİR ÇİFT ELDİVENLE BAŞLADIK

Erciş'te ilk başta hiç spor malzemelerinin olmadığını anlatan Ağlar, şöyle konuştu:

"Bu işe bir çift eldivenle başladık. Öğrenci sayımız arttıkça başarıların geldiğini gördük. İlk önce çocuklar Van şampiyonu oldu. Eldiven sayısı arttı, bölge şampiyonu olduk. Yavaş yavaş malzemeler çoğaldı. Herkes bize inandı ve çıta gittikçe yükselmeye başladı. Maçlara gittikten sonra ilk yıllar üçüncü çıkardık. Bir sonraki yıl ikinci çıkardık. Bir sonraki yıl birincilik aldık. Bizde bir azim oluştu. Çocuklarımız Türkiye şampiyonu oldu. Sonra sporcularımız dünya şampiyonluğunu kazandı. Yoğun bir çalışmayla çok zorluk çektiler. Çünkü burada kışın çok soğuk oluyor."

Ağlar, başarı geldikçe iş adamlarının da kendilerine destek olmaya başladığını anlattı. Desteğin ardından çalışmalarını iki katına çıkardıklarını vurgulayan Ağlar, bunun sonucunda, Tayland'da düzenlenen organizasyonda gençlerde dünya şampiyonu sporcular çıkardıklarını aktardı.

(AA)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Nenad Krstic Partizan'da

Nenad Krstic Partizan'da

Transfer olduğu Galatasaray ODeabank'tan sezon başında hiç resmi maça çıkmadan ayrılan ve basketbolu bırakmayı düşünen tecrübeli uzun, Sırp ekibiyle anlaştı

Mehmet Ekici transferindeki 2 milyon Euro'nun sırrı

Mehmet Ekici transferindeki 2 milyon Euro'nun sırrı

Fenerbahçe'nin sezon sonu bedavaya alabileceği Mehmet Ekici için Trabzon'a neden bonservis ödemeyi kabul ettiği ortaya çıktı

Memphis Depay, Lyon'da

Memphis Depay, Lyon'da

Fransız kulübü Lyon, Manchester United'la Memphis Depay konusunda anlaşmaya vardı.

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam'ı getirdiklerini duyurdu.

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

Deportivo Cali Başkanı Alvaro Martinez, forvet oyuncuları Harold Preciado'yu Galatasaray'a satacakları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mehmet Topal sakatlandı

Mehmet Topal sakatlandı

Fenerbahçe'nin orta sahadaki en önemli isimlerinden Mehmet Topal sakatlandı.