Sıfırdan Zafere

Van'ın Erciş ilçesinde beden eğitimi öğretmenliği yapan muay thai antrenörü Sinan Ağlar'ın, bir çift eldivenle başlayarak çalıştırdığı sporcular, dünya şampiyonlukları elde etti.

Sıfırdan Zafere
Milli antrenör Sinan Ağlar, Sevim Kürüm Anadolu Lisesinde beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyledi.

Erciş ilçesine isteyerek geldiğini ve buradaki asıl amacının depremde zarar gören çocukları rehabilite etmek olduğunu anlatan Ağlar, "İlk amacım şampiyon sporcular çıkarmak değildi. Çocukları alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora yöneldim." dedi.

BİR ÇİFT ELDİVENLE BAŞLADIK

Erciş'te ilk başta hiç spor malzemelerinin olmadığını anlatan Ağlar, şöyle konuştu:

"Bu işe bir çift eldivenle başladık. Öğrenci sayımız arttıkça başarıların geldiğini gördük. İlk önce çocuklar Van şampiyonu oldu. Eldiven sayısı arttı, bölge şampiyonu olduk. Yavaş yavaş malzemeler çoğaldı. Herkes bize inandı ve çıta gittikçe yükselmeye başladı. Maçlara gittikten sonra ilk yıllar üçüncü çıkardık. Bir sonraki yıl ikinci çıkardık. Bir sonraki yıl birincilik aldık. Bizde bir azim oluştu. Çocuklarımız Türkiye şampiyonu oldu. Sonra sporcularımız dünya şampiyonluğunu kazandı. Yoğun bir çalışmayla çok zorluk çektiler. Çünkü burada kışın çok soğuk oluyor."

Ağlar, başarı geldikçe iş adamlarının da kendilerine destek olmaya başladığını anlattı. Desteğin ardından çalışmalarını iki katına çıkardıklarını vurgulayan Ağlar, bunun sonucunda, Tayland'da düzenlenen organizasyonda gençlerde dünya şampiyonu sporcular çıkardıklarını aktardı.

(AA)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.

"Dorsey'yi evinde hissetireceğiz"

BSL ekiplerinden BEST Balıkesir'de Genel Menajer Cengiz Karadağ kadrolarına kattıkları Joey Dorsey ile ilgili sitemize açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in canı sıkkın

Riekerink'in canı sıkkın

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in hakkında çıkan 'takımdan gönderiliyor' haberleri nedeniyle canı sıkkın...

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak komisyon iddialarını yalanladı.

Derbiye bilet bulamadılar gece tırmanıp stada girdiler

Derbiye bilet bulamadılar gece tırmanıp stada girdiler

Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldiği kupa derbisinde 2 taraftarın maçtan bir gece önce stada girip saklandığı ortaya çıktı

Van Persie tişörtleri satışa çıkıyor

Van Persie tişörtleri satışa çıkıyor

Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı biten 90 dakika sonunda Beşiktaş'ı eleyen ve bir üst tura çıkan Fenerbahçe, cuma günü Van Persie tişörtlerini satışa çıkarıyor