"Obama’ya golfte avans vereceğim"

Antalya’da yapılacak golf turnuvası Turkish Airlines Open 2016’nın basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Obama bu yıl geleceğinin sözü vermişti. Ona benden 4 atış avans” dedi

Profesyonel Golfçüler Birliği (PGA) European Tour'un final serisi ayaklarından Turkish Airlines Open 2016 için basın toplantısı dün Belek'te Regnum Carya Golf Resort Otel'de yapıldı. Toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bir yıl önce buradaki G20 Liderler Zirvesi'nde birçok dünya lideri golf oynadı. ABD Başkanı Obama oynayamadı ama başkanlığı bitince geri geleceğini söyledi. Benimle oynarsa ona 4 atışlık avans vereceğimi ifade etmiştim" dedi. Türk Hava Yolları'nın, golfün yanı sıra basketbol ve futbolu da desteklediğini kaydeden Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir futbol destekçisi ama bütün spor faaliyetlerini de destekliyor. Golfle ilgili kampanyalara desteklerini sağlıyor. Başbakan Binali Yıldırım ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Akif Çağatay Kılıç'a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

WESTWOOD: NE KORKMASI ÇOK EĞLENECEĞİZ

Toplantıda konuşan İngiliz oyuncu Lee Westwood, Türkiye'ye beşinci defa geldiğini belirterek, "İstanbul ve Antalya'yı gördüm, buralarda hava her zaman güzel olur. Çok fazla şikayet edeceğim bir şey yok" derken güvenlikle ilgili soruya ise, "Hiçbir korku yaşamıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Yaşadığımız dünyada, hemen hemen her yerde, her an her şey olabilir. Türkiye de farklı bir ülke değil. Türkiye'ye gelmekle ilgili güvenlik konusunda endişe yaşamadım. Eminim tüm oyuncular çok eğlenecekler" yanıtını verdi.

AĞAOĞLU: 8 AYLIK ÇOCUK BURADA

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, turnuvaya güvenlik gerekçesiyle gelmeyenleri topa tuttu: "Sen lider oyuncu olarak sivrisineği bahane ediyorsun. Hay sivrisinekler soksun seni. Şimdi bakıyorsunuz masterın şampiyonu burada. Lee Westwood 5 senedir arka arkaya burada, sadece kendileri değil aileleri burada. Danny Wiyyett'in 8 ayık çocuğu burada. Şimdi Danny'nin hayatı diğerlerinden daha mı ucuz."

(Sabah)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Bitnel'e takipsizlik kararı

Bitnel'e takipsizlik kararı

Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılan hakem Deniz Ateş Bitnel hakkında savcılık, "Hakemin suç teşkil eden kasıtlı bir davranışının olmadığını" belirterek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Beşiktaş derbisi ve Bruma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.

"Dorsey'yi evinde hissetireceğiz"

BSL ekiplerinden BEST Balıkesir'de Genel Menajer Cengiz Karadağ kadrolarına kattıkları Joey Dorsey ile ilgili sitemize açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in canı sıkkın

Riekerink'in canı sıkkın

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in hakkında çıkan 'takımdan gönderiliyor' haberleri nedeniyle canı sıkkın...

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak komisyon iddialarını yalanladı.