"Obama’ya golfte avans vereceğim"

Antalya’da yapılacak golf turnuvası Turkish Airlines Open 2016’nın basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Obama bu yıl geleceğinin sözü vermişti. Ona benden 4 atış avans” dedi

Profesyonel Golfçüler Birliği (PGA) European Tour'un final serisi ayaklarından Turkish Airlines Open 2016 için basın toplantısı dün Belek'te Regnum Carya Golf Resort Otel'de yapıldı. Toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bir yıl önce buradaki G20 Liderler Zirvesi'nde birçok dünya lideri golf oynadı. ABD Başkanı Obama oynayamadı ama başkanlığı bitince geri geleceğini söyledi. Benimle oynarsa ona 4 atışlık avans vereceğimi ifade etmiştim" dedi. Türk Hava Yolları'nın, golfün yanı sıra basketbol ve futbolu da desteklediğini kaydeden Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir futbol destekçisi ama bütün spor faaliyetlerini de destekliyor. Golfle ilgili kampanyalara desteklerini sağlıyor. Başbakan Binali Yıldırım ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Akif Çağatay Kılıç'a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

WESTWOOD: NE KORKMASI ÇOK EĞLENECEĞİZ

Toplantıda konuşan İngiliz oyuncu Lee Westwood, Türkiye'ye beşinci defa geldiğini belirterek, "İstanbul ve Antalya'yı gördüm, buralarda hava her zaman güzel olur. Çok fazla şikayet edeceğim bir şey yok" derken güvenlikle ilgili soruya ise, "Hiçbir korku yaşamıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Yaşadığımız dünyada, hemen hemen her yerde, her an her şey olabilir. Türkiye de farklı bir ülke değil. Türkiye'ye gelmekle ilgili güvenlik konusunda endişe yaşamadım. Eminim tüm oyuncular çok eğlenecekler" yanıtını verdi.

AĞAOĞLU: 8 AYLIK ÇOCUK BURADA

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, turnuvaya güvenlik gerekçesiyle gelmeyenleri topa tuttu: "Sen lider oyuncu olarak sivrisineği bahane ediyorsun. Hay sivrisinekler soksun seni. Şimdi bakıyorsunuz masterın şampiyonu burada. Lee Westwood 5 senedir arka arkaya burada, sadece kendileri değil aileleri burada. Danny Wiyyett'in 8 ayık çocuğu burada. Şimdi Danny'nin hayatı diğerlerinden daha mı ucuz."

(Sabah)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam'ı getirdiklerini duyurdu.

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

Deportivo Cali Başkanı Alvaro Martinez, forvet oyuncuları Harold Preciado'yu Galatasaray'a satacakları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mehmet Topal sakatlandı

Mehmet Topal sakatlandı

Fenerbahçe'nin orta sahadaki en önemli isimlerinden Mehmet Topal sakatlandı.

Advocaat:

Advocaat: "Aatif bana göre haklı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Trabzonspor'a gitmeyen Aatif hakkında konuştu.

Garry Rodrigues Yunan basınında

Garry Rodrigues Yunan basınında

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues'in performansı, Yunanistan'da yankı uyandırdı, basın "Türklerin sempatisini kazandı." ifadeleri kullandı.

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, 3-0'lık Kasımpaşa yenilgisi sonrası hakeme yüklendi.