Türkiye'nin Eurobasket 2017'de partneri Rusya

Türkiye, Eurobasket 2017'de Rusya ile partner oldu

Türkiye'nin Eurobasket 2017'de partneri Rusya
FIBA Eurobasket 2017 kura çekimine bir hafta kala, finalin ev sahibi Türkiye, Rusya Basketbol Federasyonu ile partner olduğunu açıkladı.

15 Kasım Salı günü itibarı ile FIBA Eurobasket 2017 için ev sahipliği yapacak dört ülkenin partner olduğu federasyonlar açıklandı. Diğer üç işbirliği ise Finlandiya – İzlanda, İsrail – Litvanya ve Romanya – Macaristan arasında gerçekleşti.

Federasyonlar arasındaki bu partnerlik konseptinin öncelikli hedefi bilet satışlarının artışını sağlamak. Partner olan ülkeler, haftaya gerçekleşecek kura çekiminde kuraya tabii tutulmadan aynı grup içinde yer alacaklar.

Partner ülke seçimi ile ilgili açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu mesajında; “Öncelikle Eurobasket 2017 mücadelesinde partner ülke seçimini karşılıklı olarak arzu ettiğimiz Rusya Basketbol Federasyonu’na bu onuru bizimle paylaştığı için teşekkür ederim.

Sporsever milletlerimizin bu eşsiz Basketbol coşkusunu bir arada yaşayabileceği bir platform yaratmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Rus basketbolseverleri sporun yanı sıra İstanbul’un eşsiz güzelliklerini yaşamak üzere ülkemize bekliyoruz. Aynı şekilde basketbola gönül vermiş Türk seyircilerimizin de salonları dolduracağına inancımız tam”. dedi.

Rusya Basketbol Federasyonu Başkanı Andrei Kirilenko da, Türkoğlu ile benzer ifadeler kullandı:

“Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma sürpriz değil. Milletlerimiz birbiri ile yakın ilişkiler içinde. İstanbul’da gerçekleşecek olan FIBA Eurobasket 2017’nin olabilecek en yüksek kalitede organize edileceğinden şüphem yok.

2010 FIBA Dünya Kupası Organizasyonu’nu örnek göstererek, Türkiye’nin sporun her dalını destekleme ve geliştirme yönünde azami çaba sarf ettiğine dikkat çekmek isterim.

İki ülkenin takımlarının aynı grupta yer alacak olmasından ötürü de çok memnunum. Geçmişte aramızdaki maçlar her zaman mücadele düzeyi yüksek ve taraftarın oldukça ilgisini çeken müsabakalar olmuştur. Rus taraftarın da karşılaşmalara önemli oranda ilgi göstereceğine eminim.”

FIBA Avrupa İcra Direktörü Kamil Novak da iki ulusun da sahip olduğu sağlam basketbol temellerine atıfta bulundu:

“Söz konusu işbirliği ie FIBA Eurobasket’in yakın geçmişte sahip olduğu en güçlü takımlardan iki tanesinin güçleri bir araya gelmiştir.

Bugün gerçekleşen açıklamalar ile tüm partner federasyonlar belirlenmiştir. İnanıyorum ki ev sahibi dört ülke, bu partnerlik konseptinden büyük fayda görecektir.”

FIBA Eurobasket 2017 kura çekimi, 22 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Çırağan Otel’de şampiyonada yer alacak tüm takımların katılımı ile gerçekleşecek.
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Yöneticilerden Florya çıkarması

Yöneticilerden Florya çıkarması

Galatasaray'da yönetim Beşiktaş derbisi öncesinde Florya'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Gelen gideni aratır

Gelen gideni aratır

Advocaat'ın Fenerbahçesi, beğenilmeyip sezon başında takımdan gönderilen Vitor Pereira'nın takımının gerisinde kaldı

Quaresma, Bento'ya karşı

Quaresma, Bento'ya karşı

Ricardo Quaresma için UEFA Avrupa Ligi'ndeki Olympiakos eşlelmesinin anlamı farklı

Kjaer'in transferine yeşil ışık

Kjaer'in transferine yeşil ışık

Bedelsiz alınacak isimlerin başında Mehmet Ekici geliyor. Avrupa ve Güney Amerika’da geniş çaplı bedava oyuncu arayışı var. Kjaer başta olmak üzere herkes satılabilecek

Başakşehir iki futbolcusuyla nikah tazeledi

Başakşehir iki futbolcusuyla nikah tazeledi

Medipol Başakşehir, Mossoro ile 2, Napoleoni ile de 1 yıl sözleşme uzattı

Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri belli oldu

Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde Hapoel Beer-Sheva'yı eleyen Beşiktaş son 16 takım arasına kaldı.