Balıkesirspor'dan skandal olay açıklaması

Balıkesirspor'da Zeefuik ile yaşanan skandal olayla ilgili açıklama yapıldı.

Balıkesirspor'dan skandal olay açıklaması
Balıkesırspor'dan yapılan açıklamada, Zeefuik’in kupalardan birini alarak, tesislerden ayrıldığı doğrulanırken, Hollandalı futbolcu hakkında yasal süreç başlatıldığı, süresiz kadro dışı bırakıldığı ve olay gecesi müzeden alınan kupanın geri alındığı bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:
“16 Aralık 2016 tarihinde bir internet sitesinde oyuncumuz Genero Zeefuik ve kulübümüzle ilgili bir haber yayınlanmıştır. Manisaspor maçından yalnızca birkaç saat önce yayınlanan bu haberle ilgili açıklamayı maç sonrasında yapmayı uygun gördük. Haberde iddia edilen olayda, oyuncunun çocuğunun hasta olduğu, bu durum karşısında ülkesine gitmek istediği, kulübün buna ret cevabı verdiği ve takım arkadaşlarının para topladığı haberi kesinlikle asılsızdır. Genero Zeefuik 14 Aralık Çarşamba günü kulüp idari personeline, 16 Aralık Cuma gününe kadar ödeme yapılmadığı takdirde sözleşmesini fesh edeceğini bildirmiştir. Oyuncuya o güne kadar ödeme yapılmasının mümkün olmadığı ve diğer oyunculara ödeme yapıldığında kendisine de ödeme yapılacağı söylenmiştir. Zeefuik, şu an itibariyle kulübümüzde en yüksek ücretli sözleşme ile oynayan, ülkesine gidiş geliş uçak biletleri sözleşmesi ile garanti altında olan bir oyuncudur. Hollandalı oyuncuya geçen sezon sonunda kadroda düşünülmediği bildirilmiş, kendisine daha iyi şartlarda futbol yaşantısını sürdürecek kulüp de bulunduğu halde ısrarla kulübümüzde kalmaya devam etmiştir.
16 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde tesislere gelen futbolcu kulüp personelimizin uyarılarına rağmen, müzemizde bulunan kupalarımızdan bir tanesini alarak tesislerden ayrılmıştır. Oyuncuya yaptığı şeyin hata olduğu bildirilmesine rağmen yanlışından dönmemiştir. Konuyla alakalı yasal süreç başlatıldığı gibi kulüp disiplin talimatına göre oyuncu süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Olay gecesi müzemizden alınan kupa oyuncudan alınarak ait olduğu yere, müzemize getirilmiştir. Konu ile ilgili yasal süreç devam etmektedir”.
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam'ı getirdiklerini duyurdu.

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

Deportivo Cali Başkanı Alvaro Martinez, forvet oyuncuları Harold Preciado'yu Galatasaray'a satacakları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mehmet Topal sakatlandı

Mehmet Topal sakatlandı

Fenerbahçe'nin orta sahadaki en önemli isimlerinden Mehmet Topal sakatlandı.

Advocaat:

Advocaat: "Aatif bana göre haklı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Trabzonspor'a gitmeyen Aatif hakkında konuştu.

Garry Rodrigues Yunan basınında

Garry Rodrigues Yunan basınında

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues'in performansı, Yunanistan'da yankı uyandırdı, basın "Türklerin sempatisini kazandı." ifadeleri kullandı.

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, 3-0'lık Kasımpaşa yenilgisi sonrası hakeme yüklendi.