Su altında tehlikeli ihmal

Tüplerin hatalı olması sporcular için tehlike yarattı

Su altında tehlikeli ihmal
Paletli Yüzme Kış Şampiyonası’nda kulüplere yarışma sırasında dağıtılan tüplerin hatalı olması sporcular için tehlike yaratırken, yarışmaların da aksamasına neden oldu.

Kulüpler ve sporcu velileri duruma isyan ederken, Su Altı Sporları Federasyonu’nun ihmali olduğu öne sürüldü. 24-25 Aralık’ta Çanakkale’de yapılan Açık Yaş Kış Şampiyonası’nda 50 ve 100 metre tüplü kategorileri için federasyonun kulüplere yardım adı altında dağıttığı ikişer dalış tüpünün yanlış alındığı ve bu yarışmalara uygun olmadığı ortaya çıktı.

Bu tüplerle yarışmaya çalışan bazı sporcuların su altında havasız kalınca, yarışı terk etmek zorunda kaldığı öğrenildi. Bazı kulüp yetkilileri, federasyonun kendi yönettiği branştaki bilgisizliğini ve özensizliğini eleştirdi. Yetkililer, “Tüplerin yanlış seçilmesi ve bu şekilde kulüplere dağıtılması tam bir skandal. Çocuklarımızın sağlığıyla oynanıyor ve mağdur ediliyor” dedi.

SKORBOARD DA TAKILMADI

Şampiyona sırasında yarışmaları takibi için önem taşıyan skorboard sisteminin de olmaması, aylardır hazırlanan sporcular ve onları izlemeye gelen aileler için kötü bir sürpriz oluşturdu. Fazla bir maliyeti olmamasına rağmen skorboardun kurulmaması, müsabakaların takibini zorlaştırdı ve yarışmaların tatsız geçmesine neden oldu. Kulüp yetkilileri, 10 yıldır federasyondan hiçbir destek görmediklerine de dikkat çekip bu tip keyfi uygulamaların bitmesini istediler.

(Habertürk)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Nenad Krstic Partizan'da

Nenad Krstic Partizan'da

Transfer olduğu Galatasaray ODeabank'tan sezon başında hiç resmi maça çıkmadan ayrılan ve basketbolu bırakmayı düşünen tecrübeli uzun, Sırp ekibiyle anlaştı

Mehmet Ekici transferindeki 2 milyon Euro'nun sırrı

Mehmet Ekici transferindeki 2 milyon Euro'nun sırrı

Fenerbahçe'nin sezon sonu bedavaya alabileceği Mehmet Ekici için Trabzon'a neden bonservis ödemeyi kabul ettiği ortaya çıktı

Memphis Depay, Lyon'da

Memphis Depay, Lyon'da

Fransız kulübü Lyon, Manchester United'la Memphis Depay konusunda anlaşmaya vardı.

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam'ı getirdiklerini duyurdu.

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

Deportivo Cali Başkanı Alvaro Martinez, forvet oyuncuları Harold Preciado'yu Galatasaray'a satacakları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mehmet Topal sakatlandı

Mehmet Topal sakatlandı

Fenerbahçe'nin orta sahadaki en önemli isimlerinden Mehmet Topal sakatlandı.