Su altında tehlikeli ihmal

Tüplerin hatalı olması sporcular için tehlike yarattı

Su altında tehlikeli ihmal
Paletli Yüzme Kış Şampiyonası’nda kulüplere yarışma sırasında dağıtılan tüplerin hatalı olması sporcular için tehlike yaratırken, yarışmaların da aksamasına neden oldu.

Kulüpler ve sporcu velileri duruma isyan ederken, Su Altı Sporları Federasyonu’nun ihmali olduğu öne sürüldü. 24-25 Aralık’ta Çanakkale’de yapılan Açık Yaş Kış Şampiyonası’nda 50 ve 100 metre tüplü kategorileri için federasyonun kulüplere yardım adı altında dağıttığı ikişer dalış tüpünün yanlış alındığı ve bu yarışmalara uygun olmadığı ortaya çıktı.

Bu tüplerle yarışmaya çalışan bazı sporcuların su altında havasız kalınca, yarışı terk etmek zorunda kaldığı öğrenildi. Bazı kulüp yetkilileri, federasyonun kendi yönettiği branştaki bilgisizliğini ve özensizliğini eleştirdi. Yetkililer, “Tüplerin yanlış seçilmesi ve bu şekilde kulüplere dağıtılması tam bir skandal. Çocuklarımızın sağlığıyla oynanıyor ve mağdur ediliyor” dedi.

SKORBOARD DA TAKILMADI

Şampiyona sırasında yarışmaları takibi için önem taşıyan skorboard sisteminin de olmaması, aylardır hazırlanan sporcular ve onları izlemeye gelen aileler için kötü bir sürpriz oluşturdu. Fazla bir maliyeti olmamasına rağmen skorboardun kurulmaması, müsabakaların takibini zorlaştırdı ve yarışmaların tatsız geçmesine neden oldu. Kulüp yetkilileri, 10 yıldır federasyondan hiçbir destek görmediklerine de dikkat çekip bu tip keyfi uygulamaların bitmesini istediler.

(Habertürk)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.

"Dorsey'yi evinde hissetireceğiz"

BSL ekiplerinden BEST Balıkesir'de Genel Menajer Cengiz Karadağ kadrolarına kattıkları Joey Dorsey ile ilgili sitemize açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in canı sıkkın

Riekerink'in canı sıkkın

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in hakkında çıkan 'takımdan gönderiliyor' haberleri nedeniyle canı sıkkın...

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak komisyon iddialarını yalanladı.

Derbiye bilet bulamadılar gece tırmanıp stada girdiler

Derbiye bilet bulamadılar gece tırmanıp stada girdiler

Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldiği kupa derbisinde 2 taraftarın maçtan bir gece önce stada girip saklandığı ortaya çıktı

Van Persie tişörtleri satışa çıkıyor

Van Persie tişörtleri satışa çıkıyor

Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı biten 90 dakika sonunda Beşiktaş'ı eleyen ve bir üst tura çıkan Fenerbahçe, cuma günü Van Persie tişörtlerini satışa çıkarıyor