Galatasaray'dan çok sert Sedat İncesu açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı antrenörü Sedat İncesu hakkında karalama kampanyası olduğunu öne süren bir açıklama yaptı.

Galatasaray'dan çok sert Sedat İncesu açıklaması
Galatasaray - Beşiktaş RMK Marine maçının gözlemcisinin 'iftira' ile Sedat İncesu'nun disiplin kuruluna sevk edildiğini iddia eden Galatasaray'ın açıklaması şu şekilde:

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 8. haftasında 17 Aralık 2016 Cumartesi günü Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray - Beşiktaş RMK Marine maçı sırasında ve karşılaşmadan sonra yaşanan olaylar sonucunda hocamız Sedat İncesu üzerine başlatılan karalama kampanyasını dikkatle izlemekteyiz.

Karşılaşmada verilen şaibeli kararlar ve kural hatası olmasına rağmen görüntüler incelenmeden ve şahitler dinlenmeden hocamıza verilen 4 maçlık hak mahrumiyeti cezası kesinlikle kabul edilemez.

Kulübümüz hakkında söylemleri belli olan gözlemci, iftira söylemleri ile hocamızın disiplin kuruluna sevk edilmesine sebep olmuştur. Aynı gözlemci yanında getirdiği ve çocukluk arkadaşı olarak tanıttığı; karşılaşmada hiçbir görevi olmamasına rağmen görüntülerle de kanıtlandığı gibi müsabaka hakemlerine müdahale eden ve hata yapmalarına sebebiyet veren kişi ise teknik komiserlik yönergesine göre ceza alması gerekirken 24.12.2016 tarihinde oynanan Galatasaray - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi müsabakasında da görev almış ve kaldığı yerden görevini yapmaya devam ederek yine şahitler tersini söylese de iftira ile hocamızı bir kez daha disipline göndermiştir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak Türkiye'ye dünya şampiyonluğu getiren hoca Sedat İncesu'ya verilen kararların takipçisi olacağımızı konuyla alakalı her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Galatasaray Spor Kulübü
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri belli oldu

Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde Hapoel Beer-Sheva'yı eleyen Beşiktaş son 16 takım arasına kaldı.

Felipe Melo'nun talihsiz sakatlığı

Felipe Melo'nun talihsiz sakatlığı

Bir dönem Galatasaray forması giyen Brezilyalı oyuncu Felipe Melo'nun kaşı açıldı

Ahmet Çakar: Ali Koç hayırlı olsun

Ahmet Çakar: Ali Koç hayırlı olsun

Yorumcu Ahmet Çakar, twitter adresinden Fenerbahçe'nin yeni başkanının Ali Koç olacağını söyledi

Bitnel'e takipsizlik kararı

Bitnel'e takipsizlik kararı

Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılan hakem Deniz Ateş Bitnel hakkında savcılık, "Hakemin suç teşkil eden kasıtlı bir davranışının olmadığını" belirterek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Beşiktaş derbisi ve Bruma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.