Galatasaray'dan çok sert Sedat İncesu açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı antrenörü Sedat İncesu hakkında karalama kampanyası olduğunu öne süren bir açıklama yaptı.

Galatasaray'dan çok sert Sedat İncesu açıklaması
Galatasaray - Beşiktaş RMK Marine maçının gözlemcisinin 'iftira' ile Sedat İncesu'nun disiplin kuruluna sevk edildiğini iddia eden Galatasaray'ın açıklaması şu şekilde:

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 8. haftasında 17 Aralık 2016 Cumartesi günü Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray - Beşiktaş RMK Marine maçı sırasında ve karşılaşmadan sonra yaşanan olaylar sonucunda hocamız Sedat İncesu üzerine başlatılan karalama kampanyasını dikkatle izlemekteyiz.

Karşılaşmada verilen şaibeli kararlar ve kural hatası olmasına rağmen görüntüler incelenmeden ve şahitler dinlenmeden hocamıza verilen 4 maçlık hak mahrumiyeti cezası kesinlikle kabul edilemez.

Kulübümüz hakkında söylemleri belli olan gözlemci, iftira söylemleri ile hocamızın disiplin kuruluna sevk edilmesine sebep olmuştur. Aynı gözlemci yanında getirdiği ve çocukluk arkadaşı olarak tanıttığı; karşılaşmada hiçbir görevi olmamasına rağmen görüntülerle de kanıtlandığı gibi müsabaka hakemlerine müdahale eden ve hata yapmalarına sebebiyet veren kişi ise teknik komiserlik yönergesine göre ceza alması gerekirken 24.12.2016 tarihinde oynanan Galatasaray - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi müsabakasında da görev almış ve kaldığı yerden görevini yapmaya devam ederek yine şahitler tersini söylese de iftira ile hocamızı bir kez daha disipline göndermiştir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak Türkiye'ye dünya şampiyonluğu getiren hoca Sedat İncesu'ya verilen kararların takipçisi olacağımızı konuyla alakalı her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Galatasaray Spor Kulübü
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Ertuğrul Sağlam Alanyaspor'da

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörlük görevine Ertuğrul Sağlam'ı getirdiklerini duyurdu.

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

'Preciado'yu satıyoruz ama Galatasaray'a değil'

Deportivo Cali Başkanı Alvaro Martinez, forvet oyuncuları Harold Preciado'yu Galatasaray'a satacakları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mehmet Topal sakatlandı

Mehmet Topal sakatlandı

Fenerbahçe'nin orta sahadaki en önemli isimlerinden Mehmet Topal sakatlandı.

Advocaat:

Advocaat: "Aatif bana göre haklı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Trabzonspor'a gitmeyen Aatif hakkında konuştu.

Garry Rodrigues Yunan basınında

Garry Rodrigues Yunan basınında

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues'in performansı, Yunanistan'da yankı uyandırdı, basın "Türklerin sempatisini kazandı." ifadeleri kullandı.

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Ümit Özat: Hakemler futbolu bilmiyor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, 3-0'lık Kasımpaşa yenilgisi sonrası hakeme yüklendi.