Gökhan Keskin: Mitrovic yüksek rakamlara ulaşabilir

Beşiktaş oyuncu takip ekibinin başındaki isim olan Gökhan Keskin, siyah-beyazlı renklere kazandırılan Hırvat stoper Mitrovic ile ilgili eleştirilere yanıt verdi

Gökhan Keskin: Mitrovic yüksek rakamlara ulaşabilir
Mitrovic'e kefil olduğunu belirten Gökhan Keskin, "Oyun aklı ve pozisyon alma becerisi yüksek. Her iki ayağını kullanabiliyor. Genç olmasına rağmen tecrübesi var. Geldiği takım şu anda Hırvatistan Ligi'nin lideri" dedi.

İKİ İDMANLA DEĞERLENDİRME OLMAZ

Türkiye Ligi'ndeki paraların Hırvatistan'da ödenmemesinin oyuncunun değersiz olduğu anlamına gelmeyeceğini vurgulayan Gökhan Keskin, "Mitrovic vizyonuyla ileride daha yüksek rakamlara ulaşabilecek bir potansiyele sahip. Antalya kampındaki iki idman üzerinden yorum yapmak doğru değil. Ama bizim defalarca izlediğimiz Mitrovic Beşiktaş'a katkı sağlar niteliktedir. Biz onay verdik ama işin transfer ve maliyet kısmı tamamen bizim dışımızdadır" ifadelerini kullandı.

EDUARD SOBOL GELECEK VADEDİYOR

Mitrovic'in çok yavaş olduğu iddialarına da değinen Keskin, "Rakiplerimizin stoperlere harcadığı rakamlarla kıyaslamakta fayda var. Herkes çok hızlı stoper istiyor. O kadar hızlı oyuncu bu rakamlara var da biz mi almıyoruz?" diye konuştu. Gökhan Keskin, Beşiktaş'ın satın alma opsiyonuyla kiralamak istediği Eduard Sobol için ise, "Gelecek vadediyor, yetenekli bir oyuncu. Yönetime olumlu görüş bildirdik. Mitrovic ve Sobol'un takıma kazandırılması ilerisi adına önemli" değerlendirmesinde bulundu.

BONSERVİSİ 4.2 MİLYON

Beşiktaş, 3.5 yıllık sözleşme yaptığı Mitrovic için Rjeka Kulübü'ne 4 milyon 200 bin Euro bonservis bedeli ödeyecek. Hırvat stoper, ilk yarım sezon için 600 bin Euro, diğer üç sezon için ise 1 milyon 200 bin Euro'dan toplamda 3 milyon 600 bin Euro kazanacak.

KAZANCINI 16'YA KATLADI

Beşiktaş'tan yıllık 1.2 milyon Euro alacak olan Mitrovic, Rijeka'da 75 bin Euro'ya oynuyordu. Hırvat yıldız, siyahbeyazlı takıma attığı imzayla ücretini 16'ya katladı.

(Sabah)
DİĞER HABERLER Tüm Haberler
Bitnel'e takipsizlik kararı

Bitnel'e takipsizlik kararı

Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrası yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılan hakem Deniz Ateş Bitnel hakkında savcılık, "Hakemin suç teşkil eden kasıtlı bir davranışının olmadığını" belirterek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Levent Nazifoğlu: Bruma'yı kazanacağız

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Beşiktaş derbisi ve Bruma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

“Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin”

Bruma için, “Madem tavır yapıyor, Rize’ye de gelmesin” diyen Tudor, ‘ağır kaldığı’ gerekçesiyle Hakan Balta’yı da Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almadı.

"Dorsey'yi evinde hissetireceğiz"

BSL ekiplerinden BEST Balıkesir'de Genel Menajer Cengiz Karadağ kadrolarına kattıkları Joey Dorsey ile ilgili sitemize açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in canı sıkkın

Riekerink'in canı sıkkın

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'in hakkında çıkan 'takımdan gönderiliyor' haberleri nedeniyle canı sıkkın...

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş'tan Ersan için komisyon yalanlaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak komisyon iddialarını yalanladı.