Sosyal Medya

Joshua’ya navakt olan Klitschko konuştu

Joshua'ya 11. rauntta nakavt olan efsane boksör Klitschko, kandan dolayı göremediğini ve bu yüzden yenildiğini söyledi....

Geçen gece oynanan dev karşılaşmada; Büyük Britanyalı boksör Anthony Joshua, Ukraynalı Wladimir Klitschko’yu nakavtla yenerek ağır sıklet kemerlerini almıştı.

Londra’daki Wembley Stadı’nda yaklaşık 90 bin kişinin izlediği ağır sıklet unvan maçında, kariyerinde tamamı nakavtla olmak üzere 18 galibiyet elde eden 27 yaşındaki Joshua ile 64 galibiyet, 4 mağlubiyeti bulunan 41 yaşındaki Klitschko karşı karşıya gelmişti.

Ağır sıklet şampiyonu Joshua, karşılaşmanın 11. raundunda rakibini nakavtla yenerek WBA ve IBO kemerlerinin de sahibi olmuştu.

Klitschko, Joshua’yı 6. rauntta çok iyi bir sağ direkle yıkarken; akabinde rakibinin güçlükle ayağa kalkması ve toparlanamaması üzerine bir çok izleyici, karşılaşmanın Klitschko lehine nakavtla bitebileceğini düşündü.

Konu hakkında görüşleri sorulan Klitschko şöyle konuştu:

“Joshua’nın o an ayağa kalkabileceğini düşünmedim ama başardı. Buna saygı duymak lazım. Ben o andan itibaren Joshua’nın enerjisinin ve konsantrasyonun tamamen bittiğini düşündüm, ama o ilerleyen rauntlarda toparlanmayı başardı.

Onu nakavt etmek için daha çok şey yapabilirdim ama bunun benim gecem olacağını hissettim ve bu yüzden acele etmedim.”

Nakavt anına da değinen Klitschko, “Kan gözümün içine doğru akmaya başlamıştı, o kadar kalın bir şerit halinde akıyordu ki artık hiç bir şey görememeye başlamıştım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER