Sosyal Medya

Kaybederken Kazanmak

Yazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Beşiktaş'a 4-3 yenildiği Süper Lig karşılaşmasını değerlendirdi....

Bir tarafta geçen senenin şampiyonu ve bu senenin “şampi”si Beşiktaş, diğer tarafta ise 7 yıl aradan sonra en beklenilmeyen dönemde en beklenilmeyen çıkışı yapıp 180 derecelik bir dönüşüm yaşayan Trabzonspor.

Maça dair beklentiler yüksekti. Bunda takımların performans düzeyleri kadar, derbi maçta bile pozitif futbol anlayışından ödün vermeyeceğine emin olunan 2 teknik adamın karşı karşıya geliyor oluşunun da payı büyüktü.

Ligin lideri ile 2017’nin liderinin maçı beklentileri fazlsıyla karşıladı. Maça iyi başlayan taraf Beşiktaş’tı ve bu başlangıcı erken bir golle süsledi. Hemen ardından ikinci golle de az kalsın maçın fişini çekip bizi bu müthiş futbol gecesinden mahrum bırakacaktı neredeyse. Devamında maç tam bir “duello” halini aldı ve tahminen Beşiktaş’lılar ve tarafsız gözle izleyenler için bu yılın en keyifli maçı oldu. Kazım gibi seven biz Trabzonspor’lularda ise Dozer gibi duran takımın yenilmiş olmasının verdiği buruklukla beraber “galiptir bu yolda mağlup” hissiyatı vardı.

Şenol hocanın Necip hamlesi ile açıkça “beraberlik iyi sonuç” dediği dakikalarda Trabzonspor’lularda ise “berabere kalırsak yazık olacak” hali vardı. Futbolun cilvesi bu ya, son 2 yılın ligdeki şüphesiz en faydalı oyuncusu Atiba umulmadık bir anda ve umulmadık bir şekilde sahneye çıktı ve beraberliğe razı olmayan bizler berabere bile kalamamış olmaya üzüldük.

Maçı şöyle özetleyebiliriz aslında. Bu Beşiktaş’a 3 gol atıp bir yandan da maçı mağlubiyetten galibiyete kim çevirebilir diye sorsak bunun tek cevabı Trabzonspor’du. Bu Trabzonspor’a 4 gol atabilecek tek takım kimdir diye sorsak da bunun da tek cevabı Beşiktaş’tı. Beşiktaş son 2 yıllık performansının, Trabzonspor da son 2 aylık performansının yarattığı tüm beklentileri karşılamış oldu.

Bir son söz de muhteşem koreografisi ile muhteşem bir gecenin sinyalini daha gecenin başında veren VİRA taraftar grubu ile ilgili olmalı bence. Trabzon’un sporu adına, Trabzon şehrinin spor severliği ve bunu hakkıyla yerine getirişi bakımından şüphesiz ki VİRA grubu, şehrin ve Trabzonspor’un yükselen bir marka değeri. An geliyor sokak sokak gezip insanları stada davet ediyorlar an geliyor maddi ve manevi fedakarlıklarla uykusuz gecelerin neticesinde muhteşem bir koreografi ortaya koyuyorlar. Ve sanki gecenin sonunu daha başından görmüşçesine vermişlerdi mesajı ;

Trabzonspor yener yenilir, şampiyon olur olmaz, Avrupa’ya gider gitmez bunlar hiç mühim değildir. Yeter ki hep Dozer gibi oynasın bizler Kazım gibi severiz.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER

 • Ersun Yanal ve Kayıp Dört Puan

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Başakşehir ile 2-2 berabere kaldığı maçı ve Ersun Yanal'ın performansını yazdı ...

 • Aidiyet ve sevgi eksikliği

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un deplasmanda Göztepe'ye yenildiği karşılaşmayı değerlendirdi....

 • Gölgesinden korkanlar

  LYazarımız İlker Tosun, 2-2 beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe- Trabzonspor derbisini değerlendirdi...

 • Kazasız uyarı!

  LYazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Burak Yılmaz'ın golleriyle 2-1 kazandığı Konyaspor maçını değerlendirdi ...