Sosyal Medya

Kazasız uyarı!

Yazarımız İlker Tosun, Trabzonspor'un Burak Yılmaz'ın golleriyle 2-1 kazandığı Konyaspor maçını değerlendirdi ...

Trabzon ve Trabzonspor için zorlu bir gündemin tam da ortasına gelmişti sezonun ilk maçı. Bir yanda 6 yıldır tansiyonu yüksek ilişkiler yaşanılan Fenerbahçe ile girilen transfer krizi, diğer yanda da tüm bunların ne kadar boş ve yalan olduğunu hatırlatan Eren…

Herşeyden önce ölümüyle hepimizi yasa boğan, cesareti ile de hepimize örnek olan Eren Bülbül kardeşimize Allah’tan rahmet, geride bıraktığı ailesine de sabır diliyorum. İyi ki vardın ve hep var olacaksın Eren!

Dönelim yalan dünyamıza…

50. yıla dair beklenti yaratan ancak şimdiye kadar ki transfer dönemi ile bu beklentilerin karşılığını veremeyen Trabzonspor dünkü maçta da aslında futbol olarak geçen senenin dahi ötesinde değildi. Geride bıraktığı yıllardan tek bir farkı vardı Trabzonspor’un. Artık bir golcüsü vardı. Dönüşüyle beraberinde ekonomik tartışmalar da yaratan Burak Yılmaz, bir galibiyetin 2,2 milyon TL geliri olduğunu düşünür isek ücretinin 500.000 Euro’sunu daha ilk haftadan çıkardı. Hani derler ya “parayı vereceksen böyle futbolcuya vereceksin” diye işte Burak Yılmaz da onlardan biri. Ne diyelim, hoş geldin kral!

Sahaya top oynamaktan ziyade rakip ile psikoljik savaşa çıkmış Pereira, geçen seneki performansı sebebiyle bu sene çok daha büyük beklentiler yaratan ancak ilk maçta bunun çok uzağında gözüken Okay ve geçen seneden beri Ersun hocanın pozitif ayrımcılığı sayesinde ne yaparsa yapsın ilk 11 başlayıp oyundan da çıkarılmayan “kontenjan senatörü” Olcay Şahan negatif anlamda göze çarpan oyunculardı Trabzonspor’da.

Yeni transferlerden Burak bıraktığımız gibiydi. Bongonda ise keyif ve umut verdi ve hatta “sağda Bongonda solda Castillo çok güzel olmaz mı” dedirtti. Kucka ise oyun kurma ve pas trafiği konusunda beklenenin altında olmasına rağmen kale içinden çıkardığı topla galibiyetin gizli kahramanı oldu.

Özetle, nasıl bir futbolla olursa olsun son şampiyonu daha 1 hafta önce final maçında devirmiş bir Konyaspor’u geriden gelip yenmek hem ligin ilk maçı oluşu hem de Fenerbahçe maçından bir önceki maç olması sebebiyle önemliydi.

Peki Trabzonspor vaat edilen 50. Yıla hazır mı ? Asla. İlk 11’e direk girecek bir stoper ve bir orta saha transferi yapılırsa belki .. Bu maç kazaya sebebiyet vermeden yaşanmış ciddi bir uyarıydı.

En önemlisi, Trabzonspor’un artık bir golcüsü var. Trabzonspor’un artık galibiyeti oyunuyla hak etmediği maçlardan bile galip ayrılmaya dair bir umudu var. Şampiyonluğun sırrı da bu değil mi zaten?

Emeklerin karşılık bulduğu bir sezon olsun. Yeni sezon hepimize hayırlı olsun.

İlker Tosun Twitter@_ilker_tosun_

Benzer Haberler

BENZER HABERLER