Sosyal Medya

Kick Boks Federasyonu’ndan Sabriye açıklaması

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Survivor'a katılan sporcularının kick boksun adını iyi bir şekilde duyurduğunu söyledi....

Salim Kayıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kick boksun geçen yılın verilerine göre tüm branşlar içerisinde lisanslı sporcu sayısı bakımından dördüncü sırada olduğunu ifade etti.

Branşın gelişmesi için bazı çalışmalar yaptıklarını belirten Kayıcı, bu çalışmaların kick boksun tanınmasında fayda sağladığını dile getirdi.

Son zamanlarda federasyona bağlı sporcuların televizyonlardaki yarışmalara katıldığını anımsatan Kayıcı, “Sporcularımız yarışmalardaki başarılarıyla kick boksun adını çok iyi bir şekilde duyuruyor. Sporcularımızı yarışma programlarında görmekten mutluyum. Onlarla gurur duyuyorum. Sporumuz eğer üniversitelerde, birçok meslek gruplarında hatta yarışmalarda dahi varsa, kick boks gelişimini tamamlamış demektir. Kick boksun adını iyi şekilde duyuran herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

TV 8’de yayınlanan Survivor 2017 programında WKU Dünya Şampiyonu Sabriye Şengül yarışıyor. Geçen yılki programa da yine ünlü Türk kick boksçu Avatar Atakan katılmış ve yarışmayı kazanmıştı.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER