Sosyal Medya

Lucescu: Bu şartlarda ekip kurmak kolay değil

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Finlandiya maçı öncesi ...

Lucescu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Öncelikle Finlandiya maçını düşünmeliyiz ve konuşmadık için bitirmemiz lazım. Zorlu bir rakiple karşılaşacağız. İzlanda ile benzer yönleri var. Aynı zamanda dikkatli olmalıyız. İzlanda maçında ilk yarı sonunda inancımızı kaybettik. Oyuncularım gerçekten çok üzgündü ancak hayat devam ediyor.”

‘Bu şartlarda ekip kurmak kolay değil’

“Daha güçlü bir kadro kurmak için bir yılımız var. Uluslar Ligi başlayacak. Daha güçlü ekip kurarak, bu turnuvalara hazırlanacağız. Oynamayan ve az oynayan oyunculardan ekip kurmak kolay değil. Benim amacım, milli takımlarda oynayabilecek Türk oyuncuların kulüplerinde daha fazla oynamalarını sağlamak, onları buna zorlamak.”

‘Türk antrenörlerin görevi…’

“Yurt dışında oynayan futbolcularımız umarım artık takımlarında 11’de yer bulabilirler. Genç Türk yetenekler, yurt dışına erken çıkmamalı. Önce Türkiye’de büyüklerde oynamalılar. Ayrıca Türk antrenörlerin, Milli Takım’a oyuncu yetiştirmek gibi misyonu olmalı. Futbolcuları oynatmalılar ve güven aşılamalılar.”

‘Üzüldük ama önemli bir maçımız var’

“Milli takıma 15 takımdan oyuncu geliyor. 2-3 takımda oynayan milli takım kuramıyoruz. Ama zamanla çok iyi bir ekip kuracağız.Tabi kayıp hepimiz için çok önemli bir üzüntü yarattı ama yarın önemli bir maçımız var. Yenildiğimiz bu maç sonrası yarın sahada iyi bir reaksiyon vereceğimizi düşünüyorum. 3 önemli hata yaptık ve 3 önemli gol yedik.”

‘Milli Takım gurur kaynağı olmalı olmalı’

“Geçmişi konuşmanın anlamı yok. Şimdi Finlandiya maçında iyi bir reaksiyon göstermeliyiz. Üzerimizde baskı yok. Milli takımda oynamak bütün oyuncular için gurur kaynağı olmalı. Önce bu maçı geçelim, bu konuları uzun uzun konuşuruz.”

“Serdar Aziz kendi takımında oynadı doğru. Burada ilk gün antrenman yaptı, 2. gün yapmadı. Tolga sakatım dedi mesela. Önemli oyuncu. Türk oyuncular, yabancıların üstüne çıksınlar. Milli Takım için de zor olacak yoksa.” (Fanatik)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER