Sosyal Medya

Mehmet Demirkol: Cenk, Kung Fu’daki çekirge gibi

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş-Leipzig maçını değerlendirdi....

Olabileceğin en iyisi buydu. Oyun çok iyi planlanmış. Çok iyi bir baskı oyunu oynadı Beşiktaş. Topa hükmederek bir baskı oyunu… Leipzig hiçbir şey yapamadı. Naby Keita 6 tane faul yaptı. Werner’e top atamadılar. 10 üzerinden 10.

Leipzig uzaktan şuta mahkum kaldı. Werner de çıktıktan sonra planları olduğu gibi değişti. Beşiktaş, Leipzig’ten daha yetenekli bir takım. Sadece ileri çıkışlarda sorun yaşadılar. Leipzig de topu kapıyor ama sonrasında bir şey yapamıyor. Naby Keita’nin oyunda kalması inanılmaz. Talisca’ya iki defa çok net direkt vurdu.

“Cenk Tosun bir aydınlanma yaşıyor…”

Beşiktaş’ın fizik olarak şu anda bir yorgunluğu yok. Maç sonuna kadar ayakta kalacaklardır. Cenk Tosun harika bir performans sergiliyor. Bir aydınlanma yaşıyor, kendisini aştı.

İlk 20 dakikada olağanüstü oynadı Beşiktaş. Talisca, Cenk ve Babel çok hareketliydi. Üçü de çok iyi döndü. Cenk soldan, sağdan ve merkezden başarılı işler yaptı.

“Cenk Kung Fu’daki çekirge gibi…”

Beşiktaş savunmada iyi, hücum hattında çok iyiydi. Cenk yükselmeye devam ediyor. Yükseldikçe rahatlıyor, ferahlıyor. Kung Fu’daki çekirge gibi aydınlanıyor.

İlk 20 dakikada RB Leipzig’i seyreden ortalama bir Bundesliga takipçisi, ‘Bu başka takım’ der.

Monaco deplasmanından alınacak 3 puan Beşiktaş’ın kaderini belirler. Şu andaki durum olağanüstü. Cenk de böyle devam ederse 15 milyon euro falan değil daha fazla eder. Şampiyonlar Ligi sahnesi çok farklı çünkü. Türkiye Ligi’nde iyi giden bir oyuncuyu 10-15’e verirsin. Ancak Şampiyonlar Ligi’nde iyi oynayan futbolcu çok daha farklı fiyatlara transfer olur.

Benzer Haberler

BENZER HABERLER