Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
  • Rakip olabilmek!

    Dün gece Galatasaray Odeabank sürprizi başaramadı ve Fenerbahçe’ye rakip olamadı. Türk Havayolları Avrupa Ligi 4. Hafta maçında Abdi İpekçi’de oynanan seyircili bir karşılaşmayı uzun zaman sonra ev sahibi takım kaybetmiş oldu.

    Bundan iki sene önce Sinan Güler’e “Galatasaray Odeabank”ın en çok transferi yaptığı sene 33 yaşına geldiğinde Euroleague’de ilk beş başlayan guard sen olacaksın. Üstüne üstlük sen yorulduğunda bu takım darmadağın olacak” deseler Sinan “Benimle dalga geçmeyin, o kadar olmaz!!!” derdi herhalde. Muhtemelen Avrupa Ligi tarihinin en fazla sayı yiyen takımı Galatasaray Odeabank (97.25), (zahmet edip araştırmadım) maçın başında sadece 6 dakika savunma direnci gösterebildi. Harika başladığı ilk çeyreği 19-22 geride tamamladı. Obradovic, karşılaşmayı bu ilk 6 dakika dışında elinde tutmayı başardı. Uzunlara giden yardımları boşları bularak cezalandırdı. Takımını mümkün olan en boş şutlar için sabrettirdi. Zaten çok potansiyelli olan takım sabırla ve korkusuz da oynayınca, Galatasaray taraftarının büyüsü ve baskısı da yeterli olmadı. Sırasıyla çeyreklerde 22, 26, 22 ve 33 sayı bularak kaygılanmadan maçı tamamladılar. Hücumda hiç “HOPE SHOT” hatırlamıyorum. Büyük bir oranda seçilmiş, savunmayı delici atışlar ürettiler. Dil peyniri kıvamındaki Galatasaray Odeabank’ın savunma-ma-sı karşısında 103 sayı ürettiler. Fenerbahçe, her geçen gün kendini toparlıyor. İki lige de daha hazır hale geliyor. Hedeflerine ulaşabilmek için aç olduklarını ispatlayan bir mücadele ve keyif içinde… Galatasaray Odeabank ise tek başına çok potansiyelli oyuncuların, takım olamamak ve sertleşememesiyle uzun karanlık tünelin içine doğru gidiyor. Tünelin çıkışı var mı belli değil.

    Kadro kurulurken hiç de azımsanmayacak bir para harcandı. Bu yeteneklerin tek yumruk olmasını sağlayacak, kimyasal olarak birbirlerine tutunduracak, iletişimin olmadığını düşünüyorum. Sert liglerde mücadele ederken başarıya ulaşabilmek için saygı değer bir kimlik taşımalısınız. Bu sadece formadaki armayla olmaz. Sert, kararlı, kolay sayı vermeyen, sayıyı anasının ak sütü gibi hak etmenizi sağlayacak kadar savunmacı, hücumda sabırlı, paylaşımcı ve yaratıcı olmak gerekir. Savunmayan takım saygı değer olamaz. Rakibe korku ve kaygı yaratmaz. Sporda korkulmayan mağlup olmaya mahkûmdur. Şu anda Galatasaray Odeabank’tan korkan takım yok… Problemi iyi okuyup, sorunun ne olduğunun farkına varırsanız çözüm üretebilmek için bir adım atmış olursunuz. Bahanelerin ardına saklanarak, gerçeklere yakar top muamelesi yapılmaz.

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet