Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
 • Savunamazsan direnemezsin

  Dönüp dolaşıp hep aynı şeyden bahsediyorum. İnanın yazmaktan hiç bu kadar yüksünmemiştim. Uzun süre beyaz sayfa bana, ben beyaz sayfaya baktım. Galatasaray Odeabank, bu akşam Kızılyıldız’ı evinde konuk etti. Geçtiğimiz hafta evlerinde mağlup olan her iki takımın da galibiyete ihtiyacı vardı. Son üç senedir malum gerginliklerin de etkisi maça

  Dönüp dolaşıp hep aynı şeyden bahsediyorum. İnanın yazmaktan hiç bu kadar yüksünmemiştim. Uzun süre beyaz sayfa bana, ben beyaz sayfaya baktım.

  Galatasaray Odeabank, bu akşam Kızılyıldız’ı evinde konuk etti. Geçtiğimiz hafta evlerinde mağlup olan her iki takımın da galibiyete ihtiyacı vardı. Son üç senedir malum gerginliklerin de etkisi maça ayrı bir anlam katıyor.

  Ev sahibisin, maça harika başlıyorsun. Savunma takımı gibi oynuyorsun hücumda fazlasıyla bile iyisin yelkenler dolmuş yolunda gidiyor her şey… 30-17 ilk çeyrek skoru. Normalde hazım çeyreği başlıyor. Maçı elinde tutman için gereken iki şey var tempoyu belirle, savunmada dik dur.

  Ama hayır, olmadı. Kendi sahanda rakibe 30 sayı atabileceği kadar top kullanmasına izin veriyorsun. Hâlbuki 17-17 bitecek ikinci çeyrek sana maçı kazandıracak adımı attıracak. Her iki tarafı da iyi ve dengeli dolayısıyla yüzdeli oynamak lazım… Savunmada sert, doğru ve dirençli… Hücumda aksadığında bile savunma kaynaklı kolay sayı yaratabileceksin. Rotasyona hazır olacaksın.

  İkinci çeyrekte tempoyu korumak için oyuncu değişiklikleri yapan Ergin Ataman maalesef girenlerden hiç verim alamadı. Bambaşka bir kimlik vardı sahada ve takım da salon da maçtan koptu. Kırılganlığı hisseden Sırp ekibi derin bir nefes alıp maça iyice asılmaya başladı. Üçüncü çeyreğe daha iyi başlarız nasılsa ilk çeyrekten formül elde var dedik. Ama olmadı, savunmayarak üstüne bir de hücumda geveleyerek 0-16’lık bir seri veriyorsun (50-49 / 50-65). Oradan yine tırmalayarak, çabalayarak, geri geliyorsun. Ama sonunu beceremeyerek kaybediyorsun.

  Tabii ki maç kaybedilecek ama böyle bir başlangıç ardından maç kaybetmek çok acı… Hele Alex Tyus’ın muhteşem oynadığı bir maçı kaybetmek çok enteresan. Bu seviyede oynayan takımlar, yıldız takım durağanlığına ve paniğine girmemeli hele evinde böyle bir destek arkasındayken… Kızılyıldız’ı evinde 70 sayı altında tutmalısın. Nitekim Daçka deplasmanda galip gelirken rakibine 70’i geçirtmedi. Normalde her çeyrek 16-17 sayı barajının altında tutman gereken, potansiyeli de oralarda olan takımdan 85 (Seksenbeş) sayı! İnanılmaz bir başarı!

  Destek demişken aklıma geldi. Maçı maalesef TV’den seyretmek zorunda kaldım yine tribündeki seyirci sayısını pek anlayamadım ama Turkish Airlines Euroleague Resmi sitesinde 4.430 taraftarın maçta olduğunu yazıyor. Gerçekten o kadar az mıydı? Yoksa bir yanlışlık mı var?

  http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=15&seasoncode=E2016#!boxscore

  Neyse umarım gelecek hafta Galatasaray Odeabank yazılarımı keyif alarak yazarım.

  Sevgiler,

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet
elexbet