Sosyal Medya

Schumacher için umut ışığı

2013'te kayak yaptığı sırada düşen ve beyninde ağır hasar meydana gelen Alman F1 efsanesi Micheal Schumacher için yeni bir umut doğdu....

Kaza yaptığı 2013 yılından beri tedavi altında olan ve sağlığı konusunda herhangi bir ilerleme kaydedilemeyen Schumacher için yeni bir umut doğduğu belirtildi.

AMERİKA’YA GİDİYOR

48 yaşına gelen Schumacher’in sağlık durumu yıllardır medyadan saklanırken Alman dergisi Bravo, efsanenin Amerika’ya tedaviye götürülebileceğini açıkladı.

AİLESİ DE ‘TAMAM’ DEDİ

Schumacher’in Texas’ın Dallas şehrindeki bir beyin uzmanı tarafından özel bir metotla tedavi edilebileceği ve ailenin de bu duruma sıcak baktığı belirtildi.

Olası bir tedaviyi üstlenecek olan Doktor Mark Meeks yaptığı açıklamada ‘Travma geçiren hastalarla ilgili oldukça kapsamlı bir deneyime sahibiz. Bizim yapabileceğimiz tedaviyi Avrupa’da yapabilecek bir klinik olduğunu sanmıyorum.’ dedi.

Efsane pilotun, Avrupa’da gördüğü tedavinin son derece yüksek maliyete mal olduğu belirtilmişti. 2 kez beyninden ağır operasyon geçiren Michael Schumacher kaza yaptığı günden beri komada hayat mücadelesi veriyor.

(Skorer)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER