Sosyal Medya

Şenol Güneş: Olursa 3 olmazsa 1 puan

Beşiktaş forması giyen Tolgay Arslan ile siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş, Şampiyonlar Ligi'nde Monaco ile oynayacakları maç öncesi basın toplantısı düzenledi...

Şenol Güneş’in açıklamaları:

“Üst üste oynadığımız için rakiple birlikteliğimiz oldu, birbirimizi tanıyoruz. Eksik olarak görmüyorum, bütün zorlukları aşacak gücümüz var. Kazanmamız halinde bizim için büyük bir avantaj olacaktır. En kötü ihtimalle beraberlikle ayrılmalıyız. Önceki maçlarda aldığımız puanlar önemli. Puan üzerinden gitmeyeceğiz, kazanırsak gruptan çıkacağımızı biliyoruz.

Taraftarlar için söyledim, sabır önemli. Futbol adına doğruları yapmayı çalışacağız. Umuyorum yarın güzel bir test maçı olur. Olursa 3 puan olmazsa 1 puan hedefimiz. Mustafa, Orkan ve Caner kadroda olmayacak.

Caner’in bir sakatlığı yok. Burada kararları ben veriyorum. Buraya çıkan her oyuncunun oynama garantisi yok. Bu bir takım ve takımın parçaları var. Oynamayan oyuncuların bekleyeceğini biliyorum. Zor bir maç iyi bir takımız. Seyircinin etkisi olacaktır. Rakibin de dinamik olacağını düşünüyorum.

Hep yabancılar geliyor, her alanda geliyorlar. (Oyuncu, hoca) gazeteciler gelsin. Sizin işinizi elinizden almasın yeter. Önemli olan bu yarış içerisinde olmak. Bunu hep birlikte başaracağımızı düşünüyorum. Şu anda ülkemizi temsil eden takımlardan birisiyiz, diğer takımlara da başarılar diliyorum. Gazetecilerin gelmesi tanıtım yönünden önemli.

Monaco’nun Bordeaux maçı ilk 11’iyle sahaya çıkmasını bekliyorum. Önem değişiyor. Dünya Kupası’na giderken gitmemizi istemeyenler bizi coşkuyla karşıladı.

Ligle ilgili konuşmak istemiyorum. Oyuncuların ve hocaların yapması gerekenler var. İyi niyetle çalışacağız. 3 maçı kazandık diye ligi ciddiye almadık diye bir şey yok. Her maça ciddiyetle çıkıyoruz.

Yarın kazanmak isteyeceğiz. Değişen bir şey yok. Yüzümüzden, sonuçlardan yorum yapıyorlar. Futbol herkesin yorum yaptığı bir spor. Hakaret yoksa her şeyi söyleyebilirler.”

Tolgay Arslan’ın açıklamaları:

“Çok kaliteli ve yetenekli bir takıma karşı oynayacağız. İnşallah 3 puanla turu garantileriz. Bizim için başarısız olur, gruptan çıkamaz diyenler oldu. Herkesin bizi desteklemesi gerekiyor. Yarın zor bir maç olacak, taraftarımızın desteğiyle kazanmak istiyoruz. Ben öyle düşünmüyorum, Monaco çok kaliteli bir takım. Onların yerine oynayacak oyuncular var. (Falcao’nun olmayışı) Biz kendi oyunumuzu oynayacağız, kendi futbolumuza bakacağız. Onlar bizi biliyor, biz onları. Stadyumumuzda oynayacağız. Kazanırız ya da kaybederiz. 90 dakika mücadele edeceğiz. Babalar geliyor, çocukları geliyor, okul harçlığını biriktirenler geliyor onları üzmeyeceğiz.”

 

Benzer Haberler

BENZER HABERLER