Sosyal Medya

TERİM ETKİSİ

GÖKMEN ÖZDEMİR Galatasaray'ın zorlu Kayseri deplasmanındaki galibiyetini ve sebeplerini yazdı.. ...

Igor Tudor’la Kayseri’de Galatasaray 3 gol bulabilir miydi? Ya da daha önemlisi; 2-14’den sonra oyunu tutabilir miydi? Donk aklına gelir miydi? Belhanda’yı keser miydi? Feghouli’yi Selçuk’u 6 dakika içinde aynı anda çıkartabilir miydi?

Fatih Terim’in Galatasaray’ı, ligi, maçı, oyunu tanımasıdır bu galibiyet. Rodriguez’i kullanmasıdır, Donk’u hatırlamasıdır. Daha bir çok örnek sunulabilir.

Tudor’un hakkını yememek lazım ama bu tip kritik maçlarda yaptığı hamleler ya çok geçti ya da hatalı… Hep başka bir deneye gitti aklı.

Terim ise skoru almasını biliyor. Tecrübeli. Elindeki malzemeyi tanıyor. Rakibin elindekini biliyor. Deplasman şartını biliyor. Büyük takımı gibi başladı maça, büyük takım gibi bitirdi. Arada Galatasaray baskı yedi, pozisyon verdi, kısa bir süre oyunu da rakibine verdi ama sonra hamlelerle geri almayı bildi.

En önemlisi bu.. Artık Galatasaray’ın kenarda bir ‘büyük takım hocası’ var. Galatasaray kaybedebilir, puan verebilir ama en azından kenardan müdahale eden, oyunu düşünün, başına ne gelebileceğini görebilen bir hocası var. Herkes ‘Fatih Terim’ derken Dursun Özbek düşünüyordu. Bu bile Galatasaray’a en az 3-6 puan arasında kayıp yazdı.

Ligin gidişatında; artık Eren, Donk ve Selçuk bu takımın ekstra oyuncuları olurlar. Maicon, Fernando, Gomis takıma girerler. İki transfer gelir. Galatasaray zor deplasmanda, eksiklerle, yönetim değişimi içerisinde Kayseri’den 3 puanla dönüyor. Bunu da rahatlıkla Terim etkisine bağlayabilirsiniz..

Benzer Haberler

BENZER HABERLER