Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
 • TJK’da neler oluyor?

  Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci “Atçılık sektörünün ülke ekonomisine olan katkısı” adıyla düzenlenen organizasyondaki basın toplantısında konuştu.

  Ancak Ekinci’nin söylemlerinin icraatleriyle zıt olması, durumun yalnızca algı değiştirme çabası olarak yorumlanabilir.

  Kurumda ‘müsrif bir insan’ olarak değerlendirilen Ekinci’nin kişisel harcamalarını bile TJK bütçesine yüklediği biliniyor. Seyahatlerini TJK ekonomisiyle yapması, atçılık için yapacağı harcamaları kendi keyfi için kullanması zaten camia içerisinde büyük tepki çekiyor.

  TJK’da 100 kişiyle götürülebilecek iş için, 200’den fazla kişi çalıştırıldığı da gözlerden kaçmıyor. Ancak akılalmaz harcamalar bunlarla da sınırlı değil…

  TJK Yönetim Kurulu üyelerinin eşleri bile, özel işlerinde TJK’nın araçlarını kullanıyor. Bu etiğe aykırı davranışlar, kurumdaki birçok insanı rahatsız ediyor.

  TJK’nın devredildiği Varlık Fonu da bütün olan bitenlerden çok rahatsız. Yakın zamanda TJK yönetimi için de büyük bir değişim yaşanacak gibi. Atçılık camiası, at sahiplerinden seyisine kadar yaşanacak değişimi bekliyor. Çünkü Yasin Ekinci sadece lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıyor. Ve TJK bütçesini de har vurup harman savuruyor.

  Hem Ekinci’nin hem de yönetiminin seyahat masrafları için bir inceleme yapılırsa korkunç rakamlarla karşılaşabilineceği konuşuluyor.

  Hükümet cephesinde ise TJK’nın hain 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bir hafta boyunca sessiz kalması unutulmadı. Ne bir açıklama ne de internet sitesinden bir tepki olmaması o süreçte de gözlerden kaçmamıştı.

  Atçılık camiası Yasin Ekinci ve yönetiminin kendilerini temsil etmediğini belirtirken yakın zamanda TJK’da değişimin gerçekleşmesi bekleniyor.

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet
elexbet