Galeri
Galeri
Güncel
Çok Okunanlar
Çok Okunanlar
 • Tweet kıvamında Efes yazısı

  Anadolu Efes maçını seyrederken farklı bir metotla yazmaya karar verdim. Keşke de vermeseymişim… Fazla doğal olacak sanki. Neyse devam edelim. Anlık fikirlerimi silmeden yazacağım. Tweet kıvamında bir yazı olacak…

  Yazıma başladığım anda Adam Hanga’nın attığı serbest atışla 59-58 Anadolu Efes, Baskonia karşısında deplasmanda gerideydi. Ama oynanan oyun 6 sayı civarında maçı kazanacağımızı gösteriyordu.
  Savunma dirençleri, saldırgan Show-up’lar ve doğru rotasyonlar, hücumda sabırla yapılmış şut seçimleri sonunda sağlanan isabetler galibiyet habercisiydi. Son çeyreğe 68-73 önde giren temsilcimizin maçı garip hatalar silsilesine kapılmazsa (açıkçası son 8 saniye tedirgin etmedi değil) kazanacaktır.

  Özellikle ilk yarı iyi iş çıkaran Cedi Osman- Derrick Brown ikilisi nedense son çeyrekte kırılma anında kenarda kaldı. Daha sonra Derrick’i içeri atan Perasovic, Honeycut’ı fazla oyunda tuttu gibi. Bu arada oyun kurucu pozisyonunda iki senedir yaşadıkları “ne yaptığını ve yapacağını bilememe” krizi bu maçı zorlaştırdı.

  Honeycut’ın aldığı teknik faul belki de maçta yaptığı en faydalı şey olacak. Bakalım görelim…

  Olmadı…

  Anadolu Efes maçını seyrederken yorumlarımı silmedim.

  Sanki bir yıldız takım maçını seyreder gibiyim tam maçı alacak yolu bulduk diyordum biranda Granger, Heurtel ikilisi maçı yangın yerine çevirdi. Siyahla beyaz kadar farklı bir takım organizasyonu… Eğer bu maç galibiyetle biterse kesinlikle bu iki oyuncuya RAĞMEN olacak.

  Her şeye rağmen maç son topa kalacak ve Heurtel gidip son saniyede maçın topunu sokar ve maçı kazandırır. Basketbol böyle bir şey işte…

  Son topu alamadı ve atamadık, kazanamadık. Keşke yine iyi oynamayıp kazanan biz olsaydık.

  Anadolu Efes teknik ve idari ekibi erkenden aksiyon alıp basketbolu bilerek oynayan bir takım yaratacak çözümler bulmalı.

  Kendini ispatlamaya çalışan ergen bir takım görüntüsünden kurtulmalılar.

Copyright © 2017 Gamaspor          Künye | Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | İletişim
efsanebahis
safirbet
turnuvabet