İlker Tosun

Denemeden Olmaz

Su 100 derecede kaynar biz ise 10... Bizden her şeyi iste ama sabır isteme. "Yemeğini paylaş" de "paranı paylaş" de ama "ya bi dur Allah aşkına" deme..

O tez canlı bizler ilk defa bir konuda mutabakata vardık; sabır. Bekleyeceğiz dedi, sabredeceğiz dedi, kolay tüketmeyeceğiz dedi taraftar. Bu yeniden yapılanmada maddi manevi ne varsa yapılabilecek -gücü nispetinde- yapma gayretinde herkes.

"Trabzonspor'un forması bile şampiyonluk hedefi ile başlar sezona" diyenler (ben de dahil) bile, "Avrupa kupalarına katılacak dereceyi alalım yeter" parolasıyla başladılar sezona. Değişime destek veren bizler, tek bir şey istedik, YENİ İSİMLER.

Osmanlıspor maçında yenildi Trabzonspor. Doğaldır, yenilgiler, puan kayıpları olacaktır bu dönemde. Problem mağlubiyet değil, denenmiş metodlarla farklı neticeler bekleme hatasının sonucunda gelen mağlubiyet.

Ersun hocam;

Bizler seni "devrimci teknik adam" olarak, cesur kararlar alabilen teknik adam olarak sevdik ve sana güvendik. Senden tek beklentimiz bizde bıraktığın izlere yakışır uygulamalar. Örneğin Güray yerine Ibanez'i, Yusuf yerine NDoye'yi, sağ bekte Akakpo'yu belki hatta form düşüklüğü yaşayan Mehmet yerine Bero'yu deneyebilirsin. Hali hazırdaki oyuncuların performansından daha kötü bir performansla karşılacağımızı düşünmüyorum. Gelelim hücum hattına, Suk'a şans vermek bence doğru karar ama yeterli değil. Ona uygun oyun düzeni kurmak da gerekli. Aksi halde "2016 model Janko" olarak tarihteki yerini alır.

Osmanlıspor maçından geriye kalan en akılda kalıcı şey ise zemindi. Muharrem Usta yönetimi, ilerici hamleler ile ortaya bir "vizyon" koydu ve bizler de buna destek verdik ancak ortaya konan bu iddialı vizyon ve "iş bitirici" tavrın yapması gereken takımı daha düzgün bir zeminde oynatmak olmalıydı. Avni Aker'e masraf yapmak istememeyi anlayabilirim ancak zaten seyircisiz olan maçları Avni Aker'de oynatma ısrarını anlayamıyorum.

Son olarak herkesin bayramını kutlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini dilerim. Trafik kazası haberlerine boğulmadığımız bir bayram olsun!