Kaan Bora

Artık yönetilemiyor!

Sezonun ilk üç haftasında sadece 1 puan alan Fenerbahçe için tehlike çanları dün geceden çok önce yönetim Vitor Pereira ile devam kararı aldıkları zaman çalmaya başlamıştı.

Kanarya'ya hiçbir katkı sağlayamayacağını bir sezonda ispat eden Portekizli ile sezona başlamak intihardı. Alınan sonuçlardan yeni teknik adam Dick Advocaat'ın bu yaşananlarda zerre kadar suçu yok. Ama bu görev için dünyada yok olmaya yüz tutan Hollanda ekolünden artık modası geçen ve emekliliğini isteyen bir isimle anlaşmak ne kadar doğru bir karardı, tartışılır.

Bursa'ya evinde kaybeden Fenerbahçe'de saha içinde tam bir kaos hakim. Kimsenin ne yaptığı belli değil. Kanarya son iki maçta kendi savunmasının boy ortalamasının çok altında oyunculardan üç kafa golü yedi. Bu aslında şunu gösteriyor. Savunmada ve takım genelinde konsantrasyon neredeyse sıfır... Pereira'nın 3-5-2 saçmalığından sonra Advocaat'ın 4-3-3 denemesinden derhal vazgeçmesi gerekir. Fenerbahçe'nin elinde 4-2-3-1'yi çok rahat oynayabilecek bir futbolcu topluluğu bulunuyor. Fenerbahçe'de saha içinde lider yok. Alex'ten sonra Emre de gidince sarı-lacivertliler kaptansız bir gemi gibi okyanusta sürüklenmeye devam ediyor. Takım savaşmıyor, mücadele etmiyor. Ruh gitmiş... Bursa maçı kazanırken Fenerbahçe'den 10 km fazla koşuyor. İnanılır gibi değil.

Fenerbahçe'de ciddi bir yönetilememe sorunu olduğu ortaya çıktı ve bu kaçınılmaz bir gerçeklik halini aldı. Tribünler yarı yarıya boş... Yönetim sponsorluk anlaşmaları ve hd tv hamleleriyle uğraşmaktan saha içini unutmuş gibi... Ersun Yanal gittikten sonraki teknik adam kendinden önceki arattı. Fenerbahçe'de artık sadece teknik ve kulübe anlamında değil idari açıdan köklü bir değişime ihtiyaç var. Aksi taktirde ilk üç haftada iki ezeli rakibinin 6 puan gerisinde kalan Kanarya'da gidişat feci...