İlker Tosun

Bu Takıma Bir "Bandanalı" Lazım

Sağ bek lazım, sağ açık lazım, golcü lazım .. Hepsi doğru ama en çok da ruh lazım !

Sezona "sabır" , "yeniden yapılanma" , "destek" parolasıyla çıkabilmeyi ilk defa başarmış bir camiayı arkasında bulma şansına erişen Trabzonspor futbolcuları bu rüzgarı terse çevirmek için yoğun çaba içerisinde.

Ligin ilk haftasında Kasımpaşaspor maçında iyi oyun olmasa da net bir skorla 3 puanı alan Trabzonspor takip eden haftalarda "değişen bir şey yok" diyor adeta taraftarlarına.

Takım sahaya bir "oyun aklı" bir hücum organizasyonu koyamıyor. En kötüsü de bu ! "Evet sonuca gidemiyorum ama bak bi planım var" diyemiyor izleyenlerine.

Oyunun her bölgesinde sıkıntısı var Trabzonspor'un. Uğur, pozisyon bilgisi göstermeden "ya Allah" modunda oynuyor sanki. Zeki'ye nazaran daha formda Mustafa ise eleştirileri savmak için penaltı kazandırayım derdine düşmüş. Olmuyor ! "Savunması zayıf ama ofansa katkısı yüksek" dediğimiz Ibanez orta açamıyor. Castillo sıfıra kadar inse bile heyecanlandıramıyor, biliyoruz ki topu doğru yere çeviremeyecek. Okay, herşeyini Hırvatistan'da bırakmış gibi. Yerine oynayan Aytaç'ın da ekstra bir katma değeri yok. Mehmet Ekici desek hala eski frikik gollerinin ekmeğini yiyor.

Evet Trabzonspor'un kadrosu şampiyonluğu veya şampiyonlar ligini zorlayacak kapasitede değil ancak şu 4 haftalık fikstürden 3 mağlubiyet ile çıkacak bir kadro da değil.

Bu aralar çok tekrara düşüyoruz ama, Trabzonspor değişmedikçe söylediklerimiz de pek değişeceğe benzemiyor. O yüzden tekrar edeyim, Muharrem Usta ve yönetimine, Ersun hocaya da güveniyorum. Ama bu ruhsuz tabloyu değiştirmek de onların işi.

Evet sabır
Evet destek
Evet yeniden yapılanma

Taraftar hala ilk günkü noktada ama Trabzonspor'un şu konjonktürde geçen sezon bıraktığı yerde olmaya hakkı yok ! Şu dönem herkes her sürpriz sonuca dair hazır ancak bu denli ruhsuz bir topluluğa hazır değil. Hiçbir şey yapamasa bile sahada kötü giden şeylere isyan eden sporcular görmek istiyoruz.

Özetle bu takıma bir "bandanalı" lazım sanki !