Kaan Bora

San Paolo’dan 1 puan çıkabilir

Üst üste iki kritik deplasmana çıkacak olan Beşiktaş bunların nispeten kolay olanından galip ayrıldı ve Napoli sınavı öncesi hem moral bozukluğu yaşamadı hem de lig yarışında ummadık bir kayıp vermedi.

90 dakika boyunca etkili olan taraf tabiki saman alevi gibi zaman zaman parlayan Kayseri atakları dışında siyah-beyazlı ekipti.

Ancak şu çok net... Beşiktaş’ı en çok zorlayacak konu santrfor yokluğu. Skorer oyuncu eksikliği Kartal’ın başına bela. Cenk bitik, harap bitap bir halde. Büyük umutlarla alınan Aboubakar henüz hazır değil ve bir türlü hazır olacak gibi de durmuyor.

Herşeye rağmen bu takımda sahadaki duruşuyla santrfora en çok benzeyen isim Ömer. Gurbetçi oyuncu hazırlık maçları ve ligde art arda goller atarken bir anda kendini dışarda buldu. Şenol hocanın bu kararını artık bir daha gözden geçirmesi gerekir.

Beck’in ofansif yetersizliği günden güne farkına varılan bir zaaf. Sağlam bir Gökhan Gönül her zaman ilk tercih olmalı. Takımdaki tek toparlayıcı oyuncu Tolgay ama o da fizik kondüsyon kapasitesini 90 dakikaya yaymalı...

Talisca’dan da bir türlü verim alınamıyor. Yıldız oyuncu sahada duran toplar dışında bir türlü etkili olamıyor. Oyun akarken ortada yok, organizasyon yeteneğinden söz etmek ise imkansız.

Kim ne derse desin Necip oynadığı zaman elinden geleni yapıyor ama yeterli değil.

Özellikle Gökhan İnler’in acil dönüş yapması gerekiyor. Yoksa İtalya deplasmanı beklenenden çok daha zor geçer. Zira Napoli’nin en etkili bölgesi orta alanı. Ancak Roma karşısında 50-60 dakika izleme fırsatı bulduğum Napoli’nin de yumuşak karnı savunması. Burada sıkıntı yaşıyorlar ve arka dörtlüde hayati hatalar yapıyorlar.

Callejon ve Insigne ile Hamsik gibi hem içeri kateden hem uzaktan vuran isimlere çok dikkat etmek gerekiyor.

Atalanta’dan sonra Roma’ya da kaybeden Napoli için çıkış maçı Beşiktaş karşılaşması olacak. Rakibin bu handikapını avantaja çevirmek Şenol hoca ve öğrencilerinin elinde.

Açıkçası San Paolo Stadı’nda Beşiktaş’ın kazanacağına dair umudum neredeyse hiç yok ama 1 puan neden olmasın?