Gökmen Özdemir

İstemezük!

Galatasaray’da genel durum bu! Camiada herkes ‘istemezükçü!’ O olmasın, bu gelmesin, ona hayır, buna veto… Peki kim gelsin? Ne olsun? Neye evet? Neye kabul?

Kendi arkadaşları olunca evet! Kendi projeleri olunca evet! Kendi nemaları olunca evet! Ama başkası yapınca hayır! Neden?

Hem diyorlar ki futbol takımı Şampiyonlar Ligi’nde oynasın, ligde şampiyon olsun...

Basket takımı Euroleague’de final-four yapsın, ligi domine etsin. Kadınlarda başarı eksik olmasın, tekerlekli basketbol takımının bütçesi düşmesin, sutopu geleneği bozulmasın…

Hem de diyorlar ki; ekonomik olarak bu işler nasıl olacak? Borç nasıl ödenecek? Yıllarca her mali genel kurulda (Adnan Polat hariç; ki Polat da onların devre arkadaşı olsaydı ibra edilirdi) el kaldırıp her türlü mali skandalı ibra ettiler.. İdari olumsuzlukları görmezden geldiler. Borcun büyümesini seyrettiler. Hem de şimdi diyorlar ki Riva gitmesin, Florya gitmesin!

Peki; tamam anlıyorum. Aralarında buna karşı çıkan, ‘Hayır’ diyen 5-10 kişi vardı. Ya diğerleri? Siz nasıl konuşuyorsunuz? Konuşmanız gereken yerde sustunuz, arkadaşlarınızı kolladınız, gözlerinizi kapattınız! Şimdi nasıl konuşacaksınız?

Ya doğru unutmadan; bir Mehmet Karlı vardı! ‘J’accuse Mehmet’ (İtham ediyorum, suçluyorum demek) Nasıl da sustu kendisi olayın içine girince, arkadaşları koltuklara oturunca! Mehmet Karlı bir örnektir. Onlarca Mehmet var Galatasaray’da!

Ama bana komik geliyor. Mutlaka kendi içlerinde bir hesapları vardır, o olmasın, bu yapmasın derken. Ben artık gülüyorum bunlara. Ortaya bir proje koymadan, bir alternatif sunmadan, sadece ve sadece şartlar ne olursa olsun ‘istemezük’ diyebilenler Galatasaray’ın mevcut halinden memnunlar anlaşılan.

Başkan adı anmaksızın yazıyorum bunları. Her projeye ‘hayır’ diyen bir güruh var Galatasaray’da. Güvenmiyorlar birbirlerine. Sebebi belli. Dün onlar yaratmış güvensizlik ortamını! Suistimali onlar yapmış! Bugün başkaları da aynısını yapabilir, ben dışarıda kalırım durumu… Bal dolu kavanoza parmağını en çok kim sokacak yarışı bu!

İsimleri çıkartın, süreçlere bakın. Ne demek istediğimi anlarsınız!