Sosyal Medya

Zeljko Obradovic: Son 2 senedeki deneyimlerimiz önemli

Fenerbahçe Coachu Zeljko Obradovic, Euroleague Final Four öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı ...

Çırağan Otel’de düzenlenen basın toplantısında Zeljko Obradovic, “Burada önemli olan şey şu, oyuncularım son 2 senede çok ciddi deneyim kazandı. Takımımızı da koruduk. Bu faktör bize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Final Four’un İstanbul’da olmasının enerjisi nasıl olacak” sorusuna, deneyimli antrenör “Herkes bu soruyu sordu bana sezon başından bu yana. Final Four’a kaldığımız için çok mutluyuz. Farklı bir şey düşünmüyoruz. Geçen yıl Berlin’de de çok fazla Fenerbahçeli vardı. Ama oyuncular ve benim hazır olmam gerekiyor. Taraftarın vereceği desteğin ötesinde bir şey” yanıtını verdi.

“İstanbul içinde büyük hikayeleri barındıran bir şehir. Yine sürprizi bekleyebilir miyiz. Euroleague’in yeni formatı hakkında neler söyleyeceksiniz” sorusuna ise Zeljko Obradovic, şu yanıtı verdi:

“Final Four’da nasıl bir sürpriz olabilir ki? Dört takımın da kazanmak için eşit şansı var. Real Madrid 9 kez kazanmış, CSKA Moskova 6 kez, Olympiakos 3 kez kazanmış. Tabii ki kazanmak kolay olmayacak. Yeni format içerisinde ben oyuncularıma bugün dinlenmelerini önerdim. O yüzden iyi dinlenmelerini söyledim. Oyuncular için de yeni format iyi bir şey. Antrenman yapmak yerine daha çok maç yapıyorlar. Özel uçakla gitmek de bizler için önemli bir avantaj.”

“Özellikle son 3 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettiniz. Bu kat ettiğiniz yolla ilgili ne söylemek istersiniz” sorusuna Zeljko Obradovic, şu cevabı verdi:

“Evet çok güçlendik. Başkanımızdan başlayarak herkes elinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor. En önemli şey; organizasyonel başarıyı sürdürmek. Sayın başkan bana ve ekibime olan güvenini gösterdi. Bu da bence iyi bir işaret.”

“Avrupa basketbolunun efsanevi isimler şu an basın toplantısında oturuyor. Bu efsanelerden hangisine coachluk yapmadığınız için üzgünsün” sorusuna “Bogdanovic” cevabını veren Obradovic, salondakileri kahkahaya boğdu.

(basketball.com.tr)

Benzer Haberler

BENZER HABERLER